Forró nyári napokon sokakban felmerül a kérdés, mit tehetünk kánikula idején, hogy megakadályozzuk a lakás túlmelegedését, milyen árnyékolót érdemes vásárolni?A legjobb megoldás, ha napközben nem engedjük be a meleget, vagyis lehetőleg külső árnyékolókkal pl. redőnnyel, zsaluziával, vagy zsalugáterrel besötétítünk.
Érdemes odafigyelni az árnyékoló minőségére is, hiszen az alumíniumból készült redőny például jobb hő- és hangszigetelő, mint műanyagból készült társa, és az árnyékolás mellett biztonsági funkciókat is betölt, mert nehezebb bejutni a házba
{gallery}images/stories/epites_felujitas/somfy03/f{/gallery}
Az árnyékolók optimális működéséhez választhatunk automatikus működtetést, ilyenkor egy csőmotor kerül az árnyékolóba, és ha azt egy programórával, vagy fényérzékelővel kombináljuk, az árnyékoló automatikusan működik. A programórán különböző forgatókönyvek létrehozására is lehetőség van:
– igazíthatjuk az árnyékolók működését a napfelkeltéhez és naplementéhez,
– beállíthatjuk a reggeli ébredés időpontját,
– homlokzatonként mozgathatjuk az árnyékolókat az előre beállított időpontokban
(napi és heti programok létrehozására van lehetőség),
– kedvenc köztes pozíciót hozhatunk létre (egy gombnyomással az előre beállított
pozícióba mozgatja a vezérlés az árnyékolókat),
– a jelenlét szimuláció aktiválásával házunk lakottnak tűnik, ha nem is tartózkodunk otthon.
A fényérzékelőnek köszönhetően a redőnyök erős napsütésben automatikusan lehúzódnak, kirekesztve a hőséget. Éjszaka a redőnyök és zsaluziák szellőző pozícióba állnak és a friss éjszakai levegő kiszellőzteti a ház helyiségeit.
Automatizált redőnyökkel akár 9°C-kal is csökkenthető a szoba hőmérséklete, légkondicionáló használata nélkül.
Bővebb információ az árnyékolók mozgatásáról a www.somfy.hu oldalon.
A fent említett termékek megvásárolhatóak országszerte a SOMFY Partnerhálózatában 5 év garanciával, amelyet a www.somfygarancia.hu oldalról nyomtathat ki!
A cikkben található fotók a Somfy SAS tulajdonát képezik (© Somfy SAS).
Hozzászólások