Üvegújdonságok – beltérre

Napjainkban az építészetben gyakori az üveg felhasználása, egyre népszerűbb a belső terekben való alkalmazása. Nem ritkaság, hogy több üveggel találkozunk az épületek belsejében, mint a külső homlokzaton. A választék egyre bővül, az újdonságok közé sorolhatjuk a lakkozott, a savmart-lakkozott, az antibakteriális üveget, és a harmadik generációs (3G) tükröt.

 

uveg

 

A modern belsőépítészet fontos jellemzője az igény a tiszta formákra. Ehhez kiváló lehetőséget nyújt az üveg, mely ma már nemcsak a színtelen vagy matt üveg felhasználását jelenti. A hazai piacon eddig ismert, beltéren alkalmazott síküvegek (színtelen float üveg, anyagában színezett, homokfúvott, savmart, katedrál üveg, tükör stb.) palettája számos újdonsággal gazdagodott.

 

Lakkozott és savmart-lakkozott

A lakkozott beltéri üveg színtiszta float üveg alapra felvitt kiváló minőségű lakkréteget jelent, az üveg fényes megjelenésű. A lakkréteg ellenálló a karcokkal szemben, felhasználásakor a lakkozott oldal nem látható.
A savmart-lakkozott beltéri üveg alapja szintén a színtiszta float üveg, amely egyik oldalát savmarják, és a másik oldalára kerül a kiváló minőségű lakkréteg, ezáltal az üveg selymes, matt megjelenésű. A lakkozott oldal beépítés után nem látható, mindkét oldala karcálló. A környezettel érintkező matt oldal megoldja az ujjlenyomatok problémáját, melyek bármely általános üvegtisztítószerrel könnyedén eltávolíthatók.

Falburkolatként, bútorlapként

Az üveg törékeny, ezért beltéri felhasználáskor minden esetben biztonsági fólia alkalmazása ajánlott, mivel törés esetén a fólia megtartja az üvegszilánkokat, így elkerülhető a sérülés.
A lakkozott üvegek felhasználhatók:

  • falburkolatként: fürdőszobában és konyhában csempe helyett. Dekorációs megoldásként bármely falfelületen, illetve akár már meglévő bútorlapra is felhelyezhető. Ragasztható csemperagasztóval, szilikonnal, ragasztószalaggal (mindenképpen érdeklődjük meg, hogy a gyártó mely termékeket ajánlotta). Fontos tudnivaló, hogy falburkolásnál pontos méretezés szükséges (konnektorok, kapcsolók, csapok helyzete).*bútorlapként: tolóajtóban, asztallapnál, polcelemként, konyhaszekrény ajtóban.

Előnyei:

  • könnyen tisztítható, megmunkálható,*falburkolatként nagyobb méretben is felhasználhatók, kevesebb az illesztés, a lakkréteg nedvesség- és páraálló,*esztétikus, higiénikus megjelenésű, nem igényel átfestést,*az üvegre felvitt lakkréteg környezetbarát és nem káros az egészségre.

Magánlakásokban, éttermekben, szállodákban egyedivé varázsolja a falfelületeket, illetve a bútorokat, kombinálva az eddig ismert beltéri üvegekkel, tükrökkel.

Egészségünkért és a környezetért

Legújabb fejlesztés az antibakteriális üveg, ami olyan ezüstön alapuló technológiával készül, hogy az üveg soha nem veszíti el antibakteriális hatását. Az ezüst ionok az üveg felszínére kerülő baktériumok 99,9 százalékát megölik, és megakadályozzák a gombásodást. Elsősorban olyan helyekre ajánljuk, ahol előírás és követelmény a fokozott tisztaság (pl. kórházak, hotelek fürdőszobái, konyhák).
Idén már kapható lesz a harmadik generációs tükör (3G), amely megjelenésében nem különbözik az eddig ismert „hagyományos” tükörtől. A foncsor összetétele változott, nagyobb hangsúlyt fektetve a minőségre, valamint környezetünk és egészségünk megóvására. Új összetételének köszönhetően háromszor jobban ellenáll a karcoknak, és tízszer jobban a rozsdásodásnak, mint a hagyományos tükör, jól tűri a tisztítószereket. Számos ragasztóval felragasztható a falfelületre, biztonsági fóliával ellátható.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop