Szigetelés okosan

Elszabadultak az energiaárak, mindenki ráébred, hogy nincs más lehetőség: előtérbe kell helyezni meglévő épületeink megbízható szakmai alapokon nyugvó energiatudatos felújítását.

Ismerni kell az adott épület tájolását, benapozottságát, szintjei számát, de a különböző épületszerkezeteket alkotó anyagminőségeket és rétegrendeket is. Tudni kell, hogy az épület egyes elemei teljesen különböző módon reagálnak az épületet érő környezeti behatásokra, ezért hőveszteségüknek megfelelően eltérően kell gondolkodni és gondoskodni szigeteltségükről is. Fűteni kívánt pincehelyiség esetén a pincepadló hőszigetelését kell megoldani, ám ha inkább felöltözünk-takarékoskodunk, akkor a pincefödémét. Földszintes épületnél pedig elengedhetetlen, hogy a talajon fekvő padló kapjon minőségi hőszigetelést. Áttérve az emeleti régiókra: ha lakható, komfortos tetőtérről álmodunk, akkor a beépített tetőtér ferde tetőjét kell hőszigetelni, amennyiben csak padlástérrel rendelkezik a ház, akkor viszont a vízszintes padlásfödémet. Mivel a belső és külső tér elválasztását-hővédelmét az épület külső falai látják el, ezért a homlokzat – és a lábazati fal – leszigetelése is kulcsfontosságú.

Hosszú a feladatsor, nem szabad fejvesztve nekiugrani a munkálatoknak. Szakértő segíthet állapotdiagnosztika alapján eldönteni, hogy mivel érdemes kezdeni, mely folyamatokat célszerű külön-külön vagy kizárólag együttesen végrehajtani. Eddig rendben is, de vajon mi éri meg a ráfordított költségeket? Felújítási lelkesedésünket ugyanis nem meglepő módon csökkentik a „piszkos anyagiak”. Az élomunka díja egyre tetemesebb részt képvisel egy építkezés költségei között. Legnagyobb mértékben a homlokzati hőszigetelések területén jelent meg ez a tendencia, ami nem csoda: egy átlagos méretű családi ház ezen munkálatainak időigénye 1,5-2 hónap is lehet. A tető szigetelése azonban – amely szintén legalább 30 százalékos energiavesztési pontja az épületnek – gyorsan, kis szerkezeti beavatkozásokkal és nagyságrendekkel alacsonyabb költségen megoldható, nincs tehát kétség afelől, hogy az épület hőszigetelését itt kell kezdeni! Beépített tetőtér ferde tetősíkjának szigeteléséhez és sík padlásfödémekhez is elsőrangúak az URSA BiOnic SF és TERRA ásványgyapot szálasanyagok. Ha a padlásfödém-szerkezet összetett, nehezebben hozzáférhető, javasolt megoldás a befújható üveggyapot, sárga URSA BiOnic Ref loc vagy fehér PureFloc kivitelben. Régóta közismert, hogy csak az a valóban zöld energia, amelyet nem fogyasztunk el, és hogy a szigetelés befektetés. Befektetés az azonnali energiafogyasztási költségcsökkentésbe, komfortunk javításába, épületeink állagának megóvásába, és a Föld erőforrásainak megőrzésébe.

URSA Salgótarján Zrt.
www.ursa.hu


Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop