Örvényalkotók

A szabadtéri hidromasszázs-medencék pár éve kerültek be a hazai köztudatba, mint az akkor zajlott valóságshow-k villáinak kiemelt luxusberendezései. Innen is látszik, hogy ezek a reality-szappanoperák nemigen hajaztak a való világra, ugyanis egy átlagos család számára minden tekintetben megfelelő kerti „dzsakuzzi” olcsóbban, de mindenképp egyszerűbben telepíthető, mint egy nem túl nagy, de a felnőttek számára is élvezhető méretű uszoda.

 

 

A kültéri masszázsmedence nem egyszerűen a kertbe helyezett, nagyobbfajta whirlpoolkád – műszaki megoldásaiban hasonló ugyan, de egészen más a funkciója. Ma már a fürdőszoba-enteriőrök kialakításánál is arra törekszenek a trendalkotók, hogy a kikapcsolódás, a mindennapi regenerálódás helyét közösségi térré alakítsák, márpedig egy kert eleve ilyen hely. A medencékben több személy fér el, de a kint maradottaktól sem szeparálódnak el az élményfürdőzők: a medence mellett grillezgető, sörözgető vagy épp tollaslabdázó társaikkal közvetlen kapcsolatban maradhatnak.

 

A kültéri medencékben is hasonló a befúvók kialakítása, mint a benti kádakban, állítható, hogy a sugarak mely testrészre irányuljanak. Mivel a vízterület és -térfogat nagyobb, mint egy fedett helyen elhelyezett kádban, a víz örvénylő mozgása is kialakulhat, ami további jótékony, relaxáló hatást jelent.
Az alapvető különbség a bel- és kültéri kádak között, hogy a kültéri medencében a víz állandóan benne van, azaz a vizet folyamatosan forgatni kell egy szűrő és fűtőegységen keresztül. A keringető szivattyú átnyomja a vizet a szűrőn, amely kiszűri az igen apró szennyeződéseket is, majd egy átfolyásos vízfűtő berendezés a kívánt hőfokra melegíti a vizet. Az energiaveszteség csökkentése érdekében a medencék alsó és belső tere szigetelő-anyaggal bélelt, így a víz csak a felület irányából hűlhet. Használat után a medence letakarható, így kerülve el a teljes lehűlést és a víz szennyeződését.
A kültéri medence szabályozása nagyban hasonlít a beltéri kádakéihoz: elektromos szabályozóegységen választhatjuk ki a megfelelő funkciókat, a masszázsok típusát és intenzitását, illetve adagolhatjuk például az aromaterápiás olajokat. Gépészetileg már némi eltérés mutatkozik közöttük. A kültéri medencéknél – típustól függően – lehetőség van a gépészeti rendszerek külső elhelyezésére is, így a medence könnyebben telepíthető, illetve a gépészeti részek könnyebben karbantarthatók.
A rendszeres vízminőség-ellenőrzés, a vízkezelés a masszázsmedencéknél sem kihagyható. A víz pH-értékének helyes beállítása mellett fontos a vízkőkiválás megakadályozása, különben a kiváló sók eldugíthatják a csővezetékeket, a fúvókákat, tönkretehetik a szivattyút. Ha azonban már a feltöltésnél a vízhez adagoljuk a megfelelő vegyszert, az oldott állapotú keménységet okozó anyagok nem jelenthetnek veszélyt. Ózongenerátorral szerelt medencéknél kiegészítő fertőtlenítésként klórmentes vegyszert használjunk: kapható egy- és kétkomponensű változat is, amelyek az algaölőszert is tartalmazzák.
A medence falára lerakódott zsíros szennyeződés, bőrből kioldódó testápoló, napozószer látható elszíneződést okoz a vízvonalon, ennek eltávolítása lúgos hatóanyagtartalmú vegyszerrel történhet.
A szűrőbetétet ajánlott heti rendszerességgel kimosni, negyedévente pedig szűrőbetét-tisztító folyadékban kiáztatni.
A kültéren telepített masszázsmedencék télen is használhatók, de az üzemen kívüli medencéknél gondoskodni kell a megfelelő átteleltetésről, fagyvédelemről.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop