Milyen a tökéletes ruhásszekrény?

Létezik egyáltalán tökéletes ruhásszekrény? Igen, csakhogy minden otthonhoz más-más illik. Vannak persze alaptulajdonságok, amelyek mindenképpen szükségesek, ám figyelembe kell venni az olyan speciális körülményeket is, mint az enteriőr, a bepakolhatóság, valamint a rendelkezésre álló hely.

milyenatokeletesruhasszekr 720

Nem mindegy, hogy valaki évekre, évtizedekre szóló megoldást keres álomotthonába, vagy éppen egy albérletben szeretné végre rendszerezni a ruháit – a megfelelő ruhásszekrény megtalálása a két élethelyzetben teljesen eltérő végeredménnyel járhat. Vannak azonban olyan szempontok, amelyek mindkét szituációban fontosak, ilyen a megfelelő elrendezés, a praktikus fiókméret, a funkcionalitás.

Plusz tárolóhely mindig szükséges
A helytakarékosságra, a meglévő apró kis zugok kihasználására érdemes odafigyelni. Az persze egyénfüggő, kinek hány vállfára és hány fiókra lesz szüksége: elképzelhető, hogy egy üzletember szinte csak ingeket hord, ebben az esetben az akasztós megoldások kerülnek túlsúlyba, egy sportosabb megjelenésű férfi azonban a pólókat részesítheti előnyben, azokhoz inkább a polcok javasoltak. A nőknél pedig még ennél is szélesebb spektrumon mozognak a lehetőségek. A lényeg: ha megvan, mi az igény, azt a lehető legokosabban kell kielégíteni, mert tárolóhelyre mindig szükség lesz. Ha látjuk, mekkora méret fér el, át kell gondolni, hány ember ruházata kerül a szekrénybe, ehhez mérten lehet szeparálni a részeit. Az Expedo bútor legjobb megoldásai pontosan ezekhez az igényekhez igazodnak.

Legyen kényelmes a ruhásszekrény is!
Érdemes kitalálni előre, melyik polcra mit szánunk. Ha férfi pólóknak keressük a helyet, és három sort tennénk egymás mellé, annak nagyobb szélesség kell, mint a női topoknak ugyanekkora mennyiségben. Egyszerűbb a polcot a ruhák méretéhez igazítani, mint utána évekig görcsösen kisebbre hajtogatni minden egyes darabot csak azért, hogy elférjenek a szekrényben. Ehhez kapcsolódik, hogy ne maradjanak kihasználatlan lehetőségek, olyan részek, ahová semmit nem tudunk pakolni.
A ruhásszekrény esetében ugyanolyan fontos a kényelem, mint a ruháknál. Ha egy ruhásszekrény legfelső polcát nem érjük el könnyedén, vagy mindig nyüglődni kell egy pulóver ki- és berakáséért, az nem jó megoldás, és ebbe ne is törődjünk bele: vannak olyan ötletes és praktikus szekrények, amelyek kiküszöbölik ezt a problémát. A felső részre lehet ruhaliftet tervezni, ez egy akasztós részt jelent, ami egyszerű mozdulattal lehajtható, így érhet a plafonig is. Ezzel a megoldással átláthatók maradnak a ruhák, és nem kell létrázni sem.

Változtass, vagy változz te magad!
Hatalmas előny, ha nem kell elsőre végleges megoldást találni mindennek, azaz, ha variálható marad a ruhásszekrény elrendezése, polcrendszere. A családi ruhatár ugyanis folyamatosan változik, ezért ehhez alkalmazkodnia kell a szekrény szerkezetének is. Ha egyre több nadrág és póló sorakozik a polcokon, szerencsés, ha megemelhető a belmagasság, így nem kell bepréselni a szépen vasalt ruhákat. Hatalmas tornyokat azért nem javasolt építeni, ezek közepéből, aljáról ugyanis nehéz kibányászni a ruhákat.
Ha egy szekrény tetszik, és a legtöbb eleme tökéletes, a fiókok mélységével azonban gondunk akad, lehet, hogy érdemes kicsit változtatni a szokásainkon. Léteznek nagyon praktikus hajtogatási módszerek, amelyekkel rendezettebb, átláthatóbb ruhatárolást valósíthatunk meg. Ehhez szükség van egy kis nyitottságra is, a megszokott technikák átalakítása, ám mindenképp megérnek egy próbát a helytakarékosság miatt.

 

Ezt követő cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop