Az alternatív energiaforrások használata egyre nagyobb szerepet kap, különösen most, az energiaválság közepette, az egyre növekvő árak mellett. Hogy elkerülhessük a későbbi kellemetlenségeket, fontos szem előtt tartani, hogy mire is figyeljünk.
Lévén, hogy nagy volumenű beruházásról van szó, minden esetben szükséges egy alapos kalkuláció még a tervezés előtt. Bizonyos szintig a legtöbb rendszer utólag is bővíthető, ám sokkal szerencsésebb, ha már alapból a megfelelő kapacitással rendelkező változat kerül a tetőre. A tévedések elkerülése érdekében már az előzetes számításokhoz is érdemes szakértő segítségét igénybe venni, aki a felhasználói szokások, illetve az ingatlan elhelyezkedésének figyelembevételével pontosan meghatározza azt a teljesítményt, amire szükségünk lesz.
Ezt követheti a szerződéskötés, illetve az engedélyeztetési folyamat, majd a kivitelezés, amelynek kapcsán túl sok tennivalónk már nincs, ám ezen a ponton még nem dőlhetünk hátra. A napelem telepítésekor sokan megfeledkeznek a biztonság kérdéséről. Tekintettel arra, hogy a rendszer kiépítése igencsak költséges, mindenképpen érdemes rá biztosítást kötni, mert nemcsak a vandalizmusnak és a lopásnak, de az időjárás okozta károknak is fokozottan kitett, nagy értékű berendezésről van szó. JÓ,, ha tudjuk, hogy nemcsak a kész napelemes rendszerre kérhető kockázatviselés, már a kivitelezési fázisra is köthetünk biztosítást. Ilyenkor több opció is a rendelkezésünkre áll, és akár a szerelés közben okozott károk esetén is számíthatunk térítésre. A kivitelezés végeztével semmiképp ne feledkezzünk meg a meglévő lakásbiztosításunk felülvizsgálatáról, nehogy alulbiztosított legyen az ingatlan, ráadásul nem is kell újra leszerződni, hiszen a lakásbiztosítások jelentős részénél utólagos bővítésre is van lehetőség.
Hozzászólások