Tapasztalati tény, és a meteorológusok prognózisa is az, hogy a jövőben Magyarországon az eddigieknél szélsőségesebb időjárással számolhatunk. Épületeink hőszigetelésének tehát egyre jelentősebb hőmérsékletkülönbségek mellett kell kordában tartaniuk a hő természetes áramlását a melegebb területektől a hidegebb környezet felé. A korszerű hőszigetelések legtöbbje polisztirol táblák alkalmazásával csökkenti ennek a fizikai folyamatnak a sebességét. A termékcsaládok közötti fokozódó verseny magával vonja az egyes rendszerelemek folyamatos fejlesztését, és az innovatív megoldások megjelenését a piacon.
Praktikum, hatékonyság, esztétikum
A vakolható homlokzati hőszigetelő rendszerek a következő fontosabb rendszerelemekből épülnek fel: maga a szigetelőanyag (ami általában polisztirol vagy ásványgyapot), a szigetelés rögzítése (ragasztás és mechanikai rögzítés), a felületerősítő réteg, valamint a vékonyvakolat. A Baumit most olyan homlokzati megoldást kínál, amelynek több összetevője is világújdonságnak számít. A Baumit open plus nano rendszer biztosítja a szigetelés rögzítésében a praktikumot, a hőszigetelésben a hatékonyságot, a felületképzésben pedig az esztétikumot és a tartósságot.
Tárcsa, lemez, vakolat
A polisztirol alapú vakolható hőszigetelések esetében a szigetelő táblákat – az új, nyers téglafal alapfelületeket kivéve – eddig dübelezéssel rögzítették a falhoz. A szigetelőanyagot átfúró dübelek – igaz, csak kis mértékben -, de ronthatják a szigetelés hatékonyságát. Mivel nem látjuk, hogy hova fúrunk, az esetlegesen fugákba vagy kisebb üregekbe rögzített dübelek nem jelenthetnek igazi mechanikai kapcsolatot. Kivitelezési tapasztalatok alapján kb. minden ötödik dübel ilyen! Ezzel szemben a Baumit a saját rendszereihez a világújdonságnak számító Baumit Ragasztó Tárcsát használja.
A Ragasztó Tárcsa küllemében és rögzítési módjában nagyon hasonlít a hagyományos dübelekhez, tányérja azonban a szigetelő lapok és a falazat közé kerül, ehhez a szigetelést ragasztással rögzítik. Ennek a ragasztott kapcsolatnak a húzószilárdsága a speciális geometria miatt egyenértékű a hagyományos dübelezésével.
A Baumit open Plus Hőszigetelő Lemezek perforálása biztosítja a fokozott páraáteresztést, a táblák páradiffúziós ellenállása megegyezik a vázkerámia falazóblokkok értékeivel. Anyaga speciális grafitőrleménnyel javított polisztirol, amelynek hővezetési tényezője a szokásos 0,040 W/mK helyett 0,034 W/mK, ugyanahhoz a „teljesítményhez” tehát kisebb szigetelésvastagság is elegendő.
A rendszer befejező rétegeként a cég a 2007 tavaszán bevezetett Baumit Nanopor Vakolatot ajánlja. A nanotechnológiai kutatások és fejlesztések nyomán létrejött anyag páratlan előnyökkel rendelkezik. Felületén nem képesek megtapadni
a szennyeződések: az időjárás elemei, amelyek eddig a homlokzat ellenségeinek
számítottak, azaz a szél, a csapadék
és az UV sugárzás most hozzájárulnak ahhoz, hogy a korom, a por és egyéb nem kívánatos részecskék leperegjenek a vakolatról. Ezzel a technológiával egy mindig megújuló, ön-tisztuló homlokzatot kapunk.
Nemcsak szép, tartós is
Az open plus nano rendszer alkalmazásával elérhetjük, hogy a lakótér klímája sokkal kellemesebb legyen, hogy a kevesebb fűtés, illetve nyáron a csekélyebb mértékű légkondicionálás okán rengeteg energiát, és ezzel pénzt takarítsunk meg. Jobban kihasználjuk a falazat hőtároló képességét, megvédjük a szerkezetet az időjárás hatásaitól és a nagy hőingadozásoktól. A Nanopor Vakolat pedig nem csupán szép, de tartós homlokzati felületet képez.
Az open plus nano rendszerben megtestesülő tudományos innováció, több évtizedes gyártási tapasztalat és kreatív megoldások szolgálják mindazokat, akik házuk hőszigetelését a Baumitra bízzák.
Hozzászólások