Árnyjáték a tetőtérben

Egy-egy tetőtér felújításánál vagy új ház építésénél visszatérő probléma, hogy az adott felületre mennyi tetőtéri ablakot építsünk be. A megoldás egyszerűnek tűnhet: amennyi csak lehet, hiszen tetőterünkbe a lehető legtöbbet szeretnénk becsempészni az éltető fényből. Szeretnénk, ha otthonunkat minél tovább ragyogná be a napfény. És ebből egyenesen következik a másik kérdés: vajon a napfénnyel együtt nem jut-e be a szükségesnél több hő. Nem lesz-e lakásunk kibírhatatlanul meleg, nem érezzük-e majd úgy, hogy “szaunában” élünk. A válasz – a kérdéshez hasonlóan – magától értetődő: nem!

 

 

Azok az építkezők, akik korábban VELUX tetőtéri ablakot építettek be otthonukba, örömmel tapasztalhatják, hogy nem lehetetlen beszerezni “a kabáthoz a megfelelő gombot”. A cég ugyanis olyan árnyékolókat fejlesztett ki, amelyek a praktikus használhatóságot esztétikus, dekoratív megjelenéssel, hosszú élettartammal ötvözik. Bármelyik VELUX árnyékolót is alkalmazzuk – redőnyt, külső rolót vagy belső rolót -, biztosak lehetünk abban, hogy a fény és a meleg olyan mennyiségben lesz jelen tetőterünkben, amennyit mi szeretnénk. Megállapításunk a gyakorlatban a következőképpen néz ki.

 

Külső rolók

 

A meleget abból az irányból a legegyszerűbb megfékezni, amerről érkezik. A VELUX külső rolói éppen ezt az elvet hivatottak a gyakorlatban is bizonyítani. A hálószerűen áttört anyagból készült árnyékoló megakadályozza, hogy a napsugárzás közvetlenül az üvegfelületet érje és így azt felmelegítse. Hálószerű anyaga miatt a kilátást nem zavarja, és az alatta cirkuláló levegő tovább gátolja az ablaktábla felmelegedését. Diszkrét színe jól illik minden tetőhöz. Bár a külső rolók kívül helyezkednek el, kezelésük rendkívül egyszerű: az ablakot kinyitva az arra erősített kampókba akaszthatjuk, és az ablak zárásával egy időben az árnyékolót is működtetjük. Használaton kívül a tárolótokba húzódik.

 

Belső rolók
Hővédelmünk “második vonalát” a VELUX belső rolói képezik Hangulatunktól, pihenési igényünktől függően időnként szükségünk van arra, hogy tetőterünket ne csak az esti, hanem a nappali órákban is árnyékoljuk. Erre több típus is rendelkezésünkre áll: a több színben kapható, több pozícióban is rögzíthető belső vászonrolók, teljes sötétséget biztosító rolók, harmonikarolók és a reluxák némelyike speciális hővisszaverő borítással is választható. E bevonat nyáron a kívülről támadó napsugarakat tartja távol, télen pedig a benti meleget marasztalja, így energiát takaríthatunk meg. Az említett árnyékolók közül közkedvelt típus a teljes sötétséget biztosító roló, mely még a legerősebb napsugarakat is megfékezi. A roló két szélén, az ablakszárnyon rögzített alumíniumsín a biztosíték arra, hogy a legkisebb fénynyaláb se jusson be a szobába. A VELUX tetőtéri ablakokat előre felszerelt műanyag rolórögzítőkkel gyártják, így a rolók egy egyszerű, képes útmutató segítségével bármikor utólagosan is ráhelyezhetők.
Az új termék: redőny
A hatékonyabb védelem érdekében a VELUX az idén redőnnyel bővítette kínálatát. Az új termék a fény- és hőmérsékleti viszonyok hatékony szabályozását kínálja, akár a túlzott napfény vagy a nyári meleg elleni védelemre van szükségünk, akár hőszigetelésre a téli hónapokban. Ugyanakkor védelmet is nyújt más külső hatásokkal szemben is: tompítja az eső és a jégeső zaját, óvja a magánszférát a betekintéstől, szélsőséges időjárás esetén védi az ablakot, valamint megnehezíti a behatolást. A tervezés során nagy hangsúlyt kapott a tetszetős megjelenés. A süllyesztett kialakításnak és a lekerekített formának köszönhetően a szürke színű alumíniumból készült redőny és a tetőfedő anyag harmonikus együttest alkot. A mozgatószerkezet megkönnyíti a redőny felhúzását és leengedését alacsony hajlásszögű tető esetén is. A VELUX redőny alsó keresztidom nélkül készül, így felhúzott állapotban sok fényt enged be a lakásba és jó kilátást biztosít, egyúttal elkerülhető a levelek, a hó felhalmozódása a szerkezet alsó részében. A redőny két típusban készül: az SCL elnevezésű manuálisan, hajtókarral működtethető (a 80 cm-es a redőny tartozéka, emellett 90, 140 és 170 cm hosszú hajtókarok is rendelhetők). Az SML típus elektromos működtetésű, a motor 24 V feszültségről üzemel. A redőny felszereléséhez egyetlen személy is elegendő, aki a helyiségben dolgozhat az ablakszárny levétele nélkül. Ráadásul a redőny új VELUX tetőtéri ablakok beépítetésekor és utólag is felszerelhető.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop