Vendéglátóink nyolc éve érlelgették magukban a stílusváltást, vártak az igazira: egy színre, hangulatra, egy inspiráló fotóra. Valamire, amit megszeretnek. Aztán egy magazin hasábjairól köszönt rájuk a „szerelem”. A baj csak az volt, nem tudták, hogyan lesz betonhatású fal a nappaliban, és kevés bútorral is izgalmas, kényelmes otthonuk.
Barátságos, a két kislány számára is kellemes környezetet ígért a kertvárosi miliő, amikor pedig vendéglátóink kinéztek az ablakon, nem volt kérdés: megvásárolják a tetőtéri lakást. Meglátták és megszerették a panorámát, miközben érezték, hogy a lakás stílusa inkább a társasház építőjének, mint a család stílusát tükrözi. Eltelt nyolc év a fűrészporos tapétával, Tiffany üvegezésű ajtókkal, itt-ott boltívekkel kialakított lakásban, amikor egy magazint lapozva boldogan felsóhajtottak…
A sóhajt pedig tett követte: felkérték Hujber-Nagy Alettát, hogy azt, ami a házban megfogta őket, költöztesse be az otthonukba. – Ekkor még csak új „ruháról” volt szó, de hamar kiderült, hogy mi mindent kell formába hozni ahhoz, hogy a ruha csinosan álljon – fogalmaz az átépítési munkákról Aletta. Először is a házaspár parkettát képzelt el mindenhová, kivéve a fürdőt és a vécét. Amint nekiláttunk a régi burkolat eltávolításának, kiderült, hogy a járólapokat mischungba ültették. Födémig fel kellett törni a betont, lábszárközépig jártunk a sittben, majd azon törtük a fejünket, hogyan tovább. Egy speciális beton mentette meg a helyzetet, ami néhány nap alatt csontkeményre száradt. Jöhetett a parketta, de ez sem zökkenőmentesen. Elvétették ugyanis a rendelésfelvételt, így rusztikus parkettát rejtett a csomagolás. A mester nekiállt, és egyenként kiválogatta a léceket színek és erezet szerint, hogy egységesebb, a minimál stílushoz közeli látványt nyújtsanak lerakva; megszerették a lakók.
Az antracit, törtfehér, ezüst és tölgy árnyalatára épül a tér, de ahhoz, hogy a rendezett, könnyen rendben tartható, minimál stílus mellett a barátságos otthon igényének is megfeleljen, Aletta egy színt keresett. A háziasszony döntött, így lettek a dekorációs tárgyak, római rolók, díszpárnák és a mosogatótálca piros színűek.
Drámai változást nem csak a színek, letisztult formák, de a falbontást elkerülő térszervezés is hozhat. Ahogyan a belsőépítész sorolja, a nappaliban 90 fokkal elforgatták a funkciókat, hiszen addig a lépcső alatti rész holttér volt, és mindent a maradék helyre zsúfoltak be. A fürdőszobában szintén a funkciók átrendezése hozta meg a szállodai luxusérzést, amire a lakók annyira vágytak. – Amint az utolsó mesterember is bezárta maga mögött az ajtót, határtalan volt az örömünk – mesélik a tulajdonosok. Titkon reméljük, hogy a mi lakásunk is lehet inspiráció forrása…
A világításra különös figyelmet fordítottunk, tekintve, hogy a minimál lényege a kevés, de szép tárgy. A nappali szögletes lámpája, valamint a korong alakú lámpatestek gipszből öntött, egyedi darabok. | ||
Hujber-Nagy Aletta belsőépítész |
Kreatív ötletekre vadászol, érdekelnek a magazinnal kapcsolatos hírek? Csatlakozz a Facebook-közösségünkhöz!
Hozzászólások