Hogyan válasszunk bojlert?

Ma már nehéz elképzelni, hogy ne jussunk könnyedén vízhez – ideértve a meleg vizet is. Csak megnyitjuk a csapot, és máris folyik a víz, ráadásul a kívánt hőmérsékleten. Mivel számos úton juthatunk meleg vízhez, könnyen össze is zavarodunk a választékban, és néha nehéz eldönteni, mi a legjobb megoldás számunkra. Cikkünkben bemutatjuk a lehetőségeket, és segítünk tisztán látni, hogy könnyebben legyen a döntést a beruházás előtt.

Vízmelegítőt választani ugyanis nem egyszerű, és nem is olcsó mulatság. Nem mindegy tehát, hogy mit választunk, mert nemcsak hosszú évekre hozunk döntést, de döntésünk következményét a mindennapokban is állandóan érezzük majd. Mivel a vízmelegítő napjaink elengedhetetlen tartozéka, fontos alaposan körbejárni a témát a választás előtt.

Talán az első kérdés, amit mindenki feltesz új bojler vásárlása előtt, hogy milyen üzeműt is érdemes választani, gázosat vagy elektromosat. Gázvezeték nélkül nyilvánvalóan nem tudunk gázbojlerben gondolkodni, ha azonban van gázunk, a keletkezett égéstermék elvezetéséről is gondoskodni kell. Sok háztartásban emiatt kézenfekvőbb az elektromos készülékek között válogatni, amelyek jól működnek és jól használhatók. Működésük alapja az elektromos áram, ezért értelemszerűen nem vehetjük használatba áramkimaradása esetén.

Átfolyós vagy tárolós? Fontos kérdés a víztározás, amin el kell gondolkodni: szeretnénk-e és van-e kapacitásunk tárolni a felmelegített vizet? Amennyiben a válasz nem, érdemesebb átfolyós vízmelegítőt választani, és akkor is az átfolyós vízmelegítő lesz a megoldás, ha nem akarunk rendszeresen és nagyobb mennyiségű vízhez jutni. Az átfolyós vízmelegítőről általánosságban elmondható, hogy praktikusabb például egy irodában, és kevésbé jól használható otthon fürdéshez vagy zuhanyzáshoz.

Tárolós bojler – de mekkora? Ha a tárolós vízmelegítő mellett tesszük le a voksunkat, egy újabb döntés előtt állunk: mekkora bojlert válasszunk? Van olyan ökölszabály, ami megfelelő kiindulási pontnak számít a választásnál, miszerint két embernek, átlagos vízfogyasztással elegendő a 80 literes, míg egy átlagos 4 fős családnak már 120-130 liter víz tárolására is szükség lehet.

Kombinált vízmelegítő? A választásnál nem utolsó szempont a gazdaságosság sem. A kombinált vízmelegítők akár spórolásra is alkalmasak lehetnek, ugyanis a hidegebb időben, azaz a fűtési szezon alatt ezek a kazánra csatlakoznak. Működési elvét tekintve nagyon egyszerű a folyamat: amikor a kazán nincs bekapcsolva, a bojler elkezdi melegíteni a vizet, ezért ez egyszerű, praktikus, gazdaságos megoldás lehet.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop