Tégla és kerámia cserép

A technika fejlődésével a falazatok és tetőfedő anyagok zavarba ejtően nagy választéka került a vásárlók elé, amelyek látszólag számos előnnyel és jobbnál-jobb műszaki értékekkel kecsegtetnek. Ezek azonban gyakran nem kipróbált és bizonyítottan tartós megoldások.A házépítés egy család számára „nagyberuházásnak” számít, amely akár évtizedekre, vagy emberöltőkre meghatározza az életminőséget, ezért nem mindegy, milyen alapanyagokat használunk.

 

 

A környezetünkben megtalálható természetes anyagok, mint a fa, a kő, a homok, az agyag, a tégla, a növények, a nád segítségével természetközeli, harmonikus és élettel teli otthont alakíthatunk ki.

 

Természetes mikroklíma
A kerámia építőanyagok lélegző, porózus szerkezetének köszönhetően a fal és a tető az emberi bőrhöz hasonlóan a belső párát és nedvességet átengedi, a külső hatásokkal – eső, hó, szél – szemben védelmet ad. A tégla és a kerámia tetőcserép segít kiegyenlíteni a nappali és az éjszakai hőmérsékletingadozást, kitűnő hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, energiatakarékos, természetes építőanyag. A lélegző anyagok természetes mikroklímát alakítanak ki otthonunkban, ezáltal életminőségünk is javul.

Nem lassabb, nem költségesebb
A más anyagok, más technológiák felhasználásával épült házak korántsem tartják meg úgy az értéküket, mint a téglaházak.
A könnyűszerkezetes házak építése során egyik legnagyobb előnyként a szerkezetépítés gyorsaságát és olcsóságát szokták említeni, ám némi vizsgálódás után belátható, hogy a kerámia falazóanyagokkal és kiegészítő szerkezetekkel (tégla, válaszfalak, födémrendszerek, tetőcserép) épített házak ugyanezekkel az előnyökkel rendelkeznek. Gyorsaságukat a könnyűszerkezetesek is az alap elkészültétől számítják – hiszen az bármely technológia esetén szükséges. Ha tégla építésű házunk szerkezetépítését jól előkészítettük, akár 5-6 nap alatt az is felépül. A szerkezetépítéshez szükséges anyagok – a tégla, a habarcs és a födém – költsége pedig egy családi ház esetén a költségvetés mindössze 7-10 százalékát teszi ki.
Az építkezés későbbi szakaszaiban, amikor a nyílászárókra, esetleg a fürdőszoba burkolására a teljes házhoz szükséges tégla árának akár többszörösét is kiadjuk, már könnyű lesz belátni, hogy jó döntés volt e minőségi szerkezetépítő anyagokat választani.

Rugalmasan alakítható
Léteznek ugyan a téglánál jobb hőszigetelő képességgel rendelkező építőanyagok, de ez a tulajdonság nem párosul a rendkívül fontos hőtárolási képességgel. Így például a vitathatatlanul kiválóan hőszigetelt könnyűszerkezetes házaknál a nyári meleget csak légkondicionáló berendezéssel lehet enyhíteni, ami viszont nem kevés plusz energiafelhasználást okoz.
A téglaházaknál a beépített faltömeg biztosítja nyáron a természetes klimatizálást, a hőtárolás növelése a nyári és az átmeneti időszakokban jelentősen növeli a lakótér komfortját.
A könnyűszerkezetes házak hátrányaként említhető meg, hogy a használat során keletkezett hibák orvoslása, egy-egy helyiség hozzáépítése, bővítése nehézkes. Szerelvényezésük az eredeti terv szerint lehetséges, az építkezés közben jött módosítási igények megvalósítása meglehetősen körülményes. Mindez sokkal egyszerűbben kivitelezhető téglaházak esetében. Természetes igényünk, hogy lakásunk, házunk nyújtson biztonságos, egészséges otthont, védjen bennünket az utca zajától, és az idő folyamán a változó igényeknek megfelelően rugalmasan alakítható legyen. Ebben a téglából épült ház verhetetlen.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop