Szeretnivaló padlásszigetelés

Adott egy lelkes háztulajdonos, aki hirtelen felindulásból vásárolt egy nem túl jó állapotban lévő, régi építésű házat. Azóta arról álmodozik, hogy komfortos, egészséges, energiahatékony otthonná alakítja át családjának. Az álomházprojekt azonban az első fázisban, a kaotikus szerkezetű padlásfödémnél máris elakad…

Az újabban nagyon keresett, régi építésű, könnyűszerkezetes épületek egyik fő vonzereje a romantikus fa alapanyag. A fából készült könnyű padlásra és tetőszerkezetre azonban az is jellemző, hogy geometriailag rendkívül összetettek, ezért az általuk közrefogott terek alig megközelíthetők, felújítás szempontjából nem túl előnyösek. Mindez természetesen nem jelentheti azt, hogy elengedhetjük a komplex szerkezeti rétegrendre való törekvést! Nyilvánvalóan minden tulajdonos a nulla energiafelhasználású ház felé szeretne konvergálni, ahhoz azonban megfelelő mennyiségű és minőségű szigetelésre van szükség. És itt merül föl a kérdés: hogyan is lehetne egy ilyen padlásfödémet szigeteléssel úgy ellátni, hogy az ne maradjon hőhidas, emellett a ház energiahatékonyságát is a lehető legmagasabb szintre tornásszuk fel?

Jó, ha az embernek vannak kreatív ötletei, de ezzel mégis érdemes inkább szakértőhöz fordulni, mert a probléma nemcsak látszatra összetett. Azonnal elvethető például az a gondolat, hogy biztosan kezdhetünk valamit az ilyen épületek padlásterében elhelyezett gépészeti csőrengeteggel. Sajnos nem, mert ezek a vezetékek biztosítják a könnyűszerkezetes házak optimális működését, és sehol máshol nem férnek el, ráadásul emiatt a padlásfödém sem egy sík felület, amire könnyedén leteríthetnénk a szigetelőpaplant. Persze azért nem kell elkezdeni miszlikre szabdalni egy szálas szigetelőtekercset, hogy betuszkoljuk a láthatatlan helyekre!

Fújjunk a problémára!
A nehézség megoldásának kulcsa a modern, gépesített befújásos technológia, amellyel a szerkezet megbontása nélkül hatékonyan szigetelhető az összes rés. Az erre szakosodott, tapasztalt fújós vállalkozók egy speciálisan erre a célra készült befújógéppel közvetlenül a szigetelni kívánt padlásfödémre fújják rá a „pelyhesített” üveggyapot hőszigetelő anyagot. Az URSA ReFloc befújható sárga ásványgyapot vattapamacsok meglepően jól hasznosíthatók az ilyen trükkös terek maradéktalan szigeteléséhez, mert eljutnak az épületgépészeti csőhálózat alá, közé és fölé is. Egyenletesen és lazán szétterülnek a szigetelt felületen, és maximálisan kitöltik a rendelkezésre álló teret és üregeket.

Számos érv szól még a ReFloc pamacsok és a befújásos technológia mellett: nincs külön anyagszállítási költség, az ásványgyapottal töltött zsákok a befújógép kíséretében érkeznek, és azonnal beépítésre is kerülnek. Mivel az installáció során nincs vágási veszteség, a technológia hulladékmentes megoldást garantál, ráadásul rendkívül gyors is, mivel a szerkezetet nem kell megbolygatni! Emellett nincsenek illesztési hézagok, így a hőszigetelésben biztosan nem jön létre vonalmenti hőveszteség sem, amely pedig a többi megoldásnál valós problémaforrás. A befújható anyag nagyon könnyű, ezért még régi épület felújításánál sem kell aggódni amiatt, hogy statikailag megterheli a meglévő épületszerkezetet. Környezet-, ám nem rágcsálóbarát, s mivel páraáteresztő, ezért beépítésével – természetesen megfelelő szellőztetés mellett – a penészesedés réme sem fenyeget többé. A remek hőszigetelő és hangelnyelő tulajdonságokat ötvöző URSA ReFloc üveggyapot nem éghető szálas-anyag: a legbiztonságosabb A1-es tűzvédelmi osztályba tartozik.

Vitathatatlanul a legköltséghatékonyabb és a leggyorsabban, legegyszerűbben kivitelezhető, minőségi szigetelési megoldás, nem hasznosított tetőterek esetében elsődleges választás.

URSA Salgótarján Zrt.
www.ursa.hu


Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop