Postforming vagy kő munkalap?

1. Miért jó a postforming? 2. Miért válasszuk a követ? 3. Beépítési tanácsok? 4. Ápolásuk, időtállóságuk?

 

 

 

 

 

Nagy Balázs Forest Hungary Kft. Mészáros László Összhang Stúdió

1. A postforming munkalapokat eleve úgy tervezték, hogy optimális megoldást nyújtsanak a konyhai felhasználásra. Ez ugyanúgy vonatkozik az ergonómiára vagy a dizájnra, mint a műszaki és higiéniai megoldásokra. A termék formai kialakítás, színek és felületi struktúrák tekintetében egyaránt nagy változatosságot biztosít. A felület tapintása kellemes, nem kelt hidegérzetet, és beépítés után nem igényel karbantartást. Amellett, hogy a munkalapként használt egyéb termékekkel összehasonlítva a legjobb ár-érték arányt képviseli, időtálló megoldást kínál. Kis súlyának köszönhetően a kivitelező számára nem okoz problémát a szállítás, s nem kell extra megoldásokat eszközölni a szekrénytest kialakításánál sem, az esetleges csere is könnyen megoldható.

3. A munkalap egyszerűen beépíthető, mindössze két dologra kell odafigyelnünk. A hordozóanyag vízre érzékeny, ezért a megbontott, fűrészelt vagy mart éleket a nedvesség ellen sziloplaszttal pórusmentesen tömíteni kell. Ez a konyhai készülékekhez (például főzőlap, mosogató) adott száraz tömítéssel együtt nagy biztonsággal megelőzi a munkalap károsodását. A kivágások nem lehetnek sarkosak, mert a fedő laminátréteg megrepedhet. A látszó élek burkolásához ajánlott színazonos laminátcsíkot használni.

4. A nagy nyomáson és hőmérsékleten préselt laminátréteg igen jó mechanikai ellenállóképességgel rendelkezik, ezért a munkalap nem igényel külön karbantartást. A konyhai műveletek után egyszerűen letöröljük a nedvességet a könnyen tisztítható felületről. Extrém igénybevétel (például 200 Celsius-fok feletti hőhatás vagy kemény tárggyal való ütés) esetén a munkalap károsodhat. Ezeket elkerülve élettartama megegyezik a konyhabútoréval.

2. Kicsit átfogalmazva így tenném fel a kérdést: miért választották őseink, miért választjuk mi, és miért választják még sok-sok generáción át a követ? Eleink felfedezték a kő időtállóságát és kreatív alkalmazhatóságát. Rájöttek, hogyan munkálható meg, és ezáltal egyre szélesebb körben tudták alkalmazni az építőiparban, jelen esetben asztalfelületként. A kő, gránit, gránitörlemény munkafelületek messze felülmúlják élettartamban és funkcionalitásban a bármilyen más anyagból készült pultfelületet. A kőhöz, mint a természetben található anyaghoz genetikailag vonzódunk, lelki rokonságot érzünk vele. Konyhabútorunk dísze lehet ez a sokféle színű, struktúrájú, gazdagságot és igényt sugározó csodálatos anyag.

3. A bútortervezésnél és -gyártásnál figyelembe kell venni a pult súlyát, és hogy a lap tökéletesen feküdjön fel a korpuszra. A legtöbb esetben (főleg a gránit lapnál) előbb be kell építeni az alsó korpuszokat, ügyelve a vízmértékre, majd lesablonozni a pulttal borítandó felületet, s így alakítani végleges méretre a lapokat (megközelítő méretre elő lehet készíteni). Műkő őrleményű lapoknál a lapok lerakása után saját színre kevert ragasztóval a beépítési réseket be lehet tömíteni és felpolírozni, így tökéletesen egybefüggő felületet kapunk, méretszabta korlátok nélkül. A kőpult lerakását bízzuk szakemberre!

4. Ez az a terület, amelyben a kőlapok verhetetlenek: jó anyagválasztás, szakszerű lerakás esetén egy életre szólnak. Alapvetően a kőlapok (kivétel a márvány és a magas mészkőtartalmú lapok) minden, a konyhában előfordulható anyagnak ellenállnak, semleges mosószeres vízzel tisztíthatók.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop