Miért a zsaluzia 2019 árnyékolástechnikai slágerterméke?

Korábban a redőny uralta az árnyékolástechnikát, napjainkban azonban óriási változások mentek végbe globálisan és országos szinten is: mind több modern építésű lakóházon találkozni egy tökéletes alternatívával, a zsaluziával. Hogy honnan jött ez az árnyékoló, mik a jellemzői, egyáltalán mivel érdemelte ki, hogy ennyire népszerűvé váljon a lakosság körében? Ezekre a kérdésekre szedte össze a válaszokat a Zsaluziavilág csapata.

miertazsaluzia2019 720

A zsaluzia egy olyan árnyékoló, amely a beltéri reluxák működési elvét, illetve az ebből fakadó páratlanul alapos fényszabályozó képességet tudta ötvözni a kültéri megoldások strapabíró és mutatós megoldásaival. A jobb minőségű zsaluziáknak szinte minden eleme alumíniumból készül, ami önmagában garancia a kimagasló tartósságra, miközben a működési elv maximálisan a mozgatható lamellákra épül fel, ezáltal a forgatható lécek biztosítják a végletekig finomítható árnyékolást. A zsaluzia emiatt az egyetlen kültéri árnyékoló, amely úgy képes megóvni a magánéletünket, hogy közben nem kell lemondanunk a természetes fényről.

Mi a különbség a redőny és a zsaluzia között?
Nagy általánosságban kijelenthető, hogy a redőny és a zsaluzia között sokkal több a hasonlóság, mint a különbség, hiszen mindkettő kültéri árnyékoló, és ugyanolyan előnyös tulajdonságokat vonultatnak fel a motorizálás, az automatizálás, a beépíthetőség vagy éppen a színezhetőség terén. Nem véletlen azonban, hogy a zsaluziák némileg drágább konstrukciók, hiszen a magasabb ár sokkal változatosabb árnyékolási lehetőségeket biztosít, ami a komfort mellett növeli a magánélet biztonságát, miközben a rezsiköltségek csökkentését is megtámogatja.
Míg ugyanis a redőny a fixen lécezett palást miatt csak úgy képes teljesen árnyékolni, ha közben megfoszt minket a kilátástól és a természetes fénytől, addig a zsaluzia a forgatható lamellák révén milliónyi beállítást és finomhangolási lehetőséget ad a kezünkbe. Akár minden napszakhoz lehet saját beállításunk, hiszen a lécek egyéni mozgatásával úgy kaphatunk természetes fényt, hogy közben megmaradjon a kilátásunk, vagy éppen megakadályozzuk a külső betekintést, ha pedig arra van szükségünk, a közel teljes fényzárás egyaránt megvalósítható.

Milyen típusai vannak a zsaluziának?
A zsaluziának alapvetően három típusát különíthetjük el egymástól, így beszélhetünk C-, S- és Z-lamellás megoldásokról, amelyek kizárólag a lécek kialakításában különböznek egymástól, ám ez jelentősebb differencia, mint elsőre gondolnánk. Míg ugyanis a C-lamellás modellek egyszerűek és közkedveltek, de lényegében csak árnyékolásra alkalmasak, az S-lamellás megoldások már nagyon elegánsak és a hang-, illetve hőszigetelés terén egyaránt extra lehetőségekkel kecsegtetnek. Ugyanez elmondható a Z-lamellás típusokról is, annyi különbséggel, hogy ebben a kategóriában mindenből a legjobbat és a legtöbbet kapjuk a pénzünkért.

Mi a zsaluzia sikerének titka?
Erre a kérdésre a legegyszerűbben válasz: mert a zsaluzia egy sokoldalú kültéri árnyékoló, amely túlzás nélkül új lehetőségek egész tárházával képes bővíteni otthonunkat. Gyors terjedésében tehát számos tényező szerepet játszik, de a leginkább talán a páratlan fényszabályozás, a hang- és hőszigetelés, a modern megjelenés, a változatos tokozási megoldások, valamint a motorizálási és automatizálási lehetőségek emelhetők ki a sorból.
A fényszabályozásról a fentiekben már kiemeltük, hogy a zsaluzia ezen a téren páratlan tulajdonságokkal rendelkezik a korábban csak beltéri megoldásoknál ismert forgatható lamellák miatt, de fontos megemlíteni az alumíniumlécek által biztosított extra tulajdonságokat. Teljesen zárt állapotban bizonyos modellek ugyanis olyan homogén felületet képesek biztosítani nyílászáróink előtt, amelyek nemcsak a kíváncsi tekinteteket tartják távol, hanem a hang- és a hőszigetelést is megtámogatják, a legmelegebb és leghidegebb időszakokban pedig emiatt képesek csökkenteni például otthonunk rezsiköltségeit.
A gyors terjedés hátterében nagyon fontos szerepet játszik a modern megjelenés is, hiszen egy zsaluzia igazán robosztussá, határozottá teszi egy lakóház megjelenését, miközben a nyílászárók vagyonvédelmi szintje is magasabbra emelkedik. Nem véletlen, hogy a modern lakóházakon egyre nagyobb arányban választják ezt a kültéri megoldást. Pláne, hogy a korszerű jelleget a tokozási megoldások tovább fokozhatják, hiszen egy zsaluzia kérhető külső tokos kivitelben – akár homlokzatra szerelhető megoldással is –, amivel gyakorlatilag bárhová telepíthető utólag, de az esztétika magasiskoláját a vakolható tokrendszer adja, amikor a lefutók teljes egészében a hőszigetelésbe kerülnek. Ez egy rendkívül látványos megoldás, de igencsak fontos, hogy kizárólag építkezéskor vagy utólagos hőszigeteléskor alkalmazható, kész homlokzat esetén már nem.

Motorizálás, automatizálás
Feltétlenül meg kell említeni a zsaluzia népszerűsége kapcsán a motorizálási és automatizálási lehetőségeket! A kérdéses kültéri árnyékolót ugyanis egy elektromotor segítségével távirányításúvá tehetjük, amely a mozgathatóság terén a kényelem legmagasabb szintjét kínálja. Sőt, mi több, ez a tulajdonság tovább fokozható, ha néhány speciális szenzor segítségével automatizáljuk az árnyékolót, ami azt jelenti, hogy fény- vagy szélérzékelők csatlakoztatásával, illetve kalibrálással a zsaluziát teljes egészében önműködővé tehetjük. Ez a megoldás egyrészt elengedhetetlen egy okosotthon kialakításakor, másrészt olyan lehetőségek előtt nyitja meg az utat, melyekről korábban talán még csak álmodni sem mertünk volna. Önműködés, vagyonvédelem, költséghatékonyabb fűtés és hűtés, magasabb komfort, a sort pedig még hosszasan folytathatnánk…

 

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop