Mesterek Mestere-Díj 2017.

Harmadik alkalommal adták át a kimagasló építőipari szakmunkát elismerő Mesterek Mestere 2017-Díjat, amelyet a Mapei 2015-ben alapított azzal a céllal, hogy elismerje a kiemelkedő színvonalú munkát nyújtó építőipari szakemberek munkáját, és javítsa társadalmi elfogadottságát. Az évente kiosztásra kerülő díjra minden, munkáját mesteri szinten folytató, ma is aktív kőműves és burkoló szakember pályázhatott.

mesterekmestere2018 720

Az idei címet megosztva Szabó Józsefnek és Deák Sándornak ítélte a szakmai zsűri. A díjátadóra Budapesten, a III. Országos Építőipari Szakember Találkozón került sora hétvégén. A szakemberek különleges kivitelezési technikájukkal és kreatív megoldásaikkal érdemelték ki az elismerést. Szabó József referenciái között szerepel például a Rudas wellness részlege. Deák Sándor többek között a Duna Aréna, valamint a Rudas-fürdő mozaikburkolásán dolgozott. A közönségszavazást a budapesti Katona Attila nyerte. „Megindító volt látni, ahogyan a szakemberek a könnyeikkel küszködve vették át a díjat. Óriási szükség van az építő munka elismerésére. A társadalom megbecsülése nélkül nem fogják a fiatalok az építőipart választani. Márpedig a szakemberhiány megoldásában ez létkérdés. Ezért alapítottuk a díjat” – mondta Markovich Béla, a díjat alapító Mapei Kft. ügyvezetője.

mesterekmestere2018 1
Fotó: Bódis Krisztián

„A munkaerőhiány nagyon feszítő probléma lett, viszont a szakmának nem érdeke, hogy alacsonyan képzett munkaerő végezze a munkát” – mondta köszöntőjében Bruckner László, a Nemzetgazdasági Minisztérium Szak- és Felnőttképzési Szabályozási Főosztály főosztályvezetője. A politikus kifejtette, hogy közös a felelősség, azonban a gazdasági szektor felelőssége egyre nagyobb. A Kormány partner a képzések támogatásában, szeretné elérni, hogy a szereplők összeálljanak és hozzanak létre építőipari ágazati képző központokat, mint Nyugat-Európában. Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke elmondta, hogy az iskolarendszerből a következő húsz évben sem fog kijönni annyi és olyan felkészültségű szakember, akire az építőiparnak szüksége van. Ezért borzasztóan fontos, hogy az ágazat magának próbálja kiképezni a hiányzó szakembereket. Ezt szolgálja a Kormány új képzési programja, melyre építőipari vállalkozások is pályázhatnak szervezeti nagyságtól függetlenül. Hozzátette, hogy 2013-hoz képest most 35 ezer fővel több foglalkoztatott van a szakmában, amelyből húszezer „be se tanított” munkás. Nagy kihívás élőmunka mellett betanítani ezeket a munkavállalókat. Ezt szolgálja ez a program.

 

Nyitókép: Balkányi László

 
 
 
 

Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop