Szalagfüggönnyel a leggyakrabban közintézményekben, iskolákban, hivatalokban és egyéb fontos helyeken találkozhatunk, pedig alapvetően nemcsak ilyen platformokon lenne alkalmazható. Praktikus döntés a mindennapokban is!
Miből és hogyan épül fel?
A szalagfüggöny, bár egyszerűnek és kompaktnak tűnik, mégsem egy egybeszerelt és rögzített dolog. Legfőbb részei a függönykarnis, a függönylamellák és a hajtómű, amelyek mindegyike elengedhetetlen a megfelelő működéshez. A szalagfüggöny karnisa egy színterezett, fehér RAL 9016, 25×46 mm-es alumíniumprofil, amelyet a mennyezetre rögzítünk, általában klipszes, oldalfalra szerelhető teherhordó konzolokkal. Természetesen többféle rögzítési lehetőség közül választhatunk, vagyis felszerelhetjük mennyezetre, álmennyezetre, oldalfalra egyaránt. Sőt, extrém esetben akár ferde pályás, tetőtéri és boltíves szalagfüggöny is kivitelezhető, egyedi ajánlattól és ártól függően. A lamellák többségében 127 milliméter szélesek, de természetesen rendelhetünk ennél nagyobb vagy keskenyebb darabokat is. Ebben csak a képzeletünk és a pénztárcánk szab határt, illetve ha előre gyártottat szeretnénk, akkor választhatunk még a 89 és a 63 milliméteresek közül is.
Milyen anyagokból választhatunk?
Anyagát tekintve is változatosak a szalagfüggönyök, például a redőny-napellenzők weboldalán akár 10 féléből is választhatunk, nem beszélve a különböző színekről, amiből több mint nyolcvan áll a rendelkezésünkre. Csoportosítani a különböző tulajdonságaik alapján tudunk, mint például a fényáteresztő képesség, anyag, szélesség és szín. Sőt, megkülönböztetünk fényzáró és fényáteresztő szalagfüggönyöket is, hiszen a fényzáró kiválthatja a sötétítő függönyök szükségességét is.
Magának a szalagfüggönynek a működtetése nem igényel szakértelmet, egy jól felszerelt darab könnyedén siklik a karnison. Ahhoz, hogy a lamellákat mozgathassuk oldalra vagy forgathassuk, mindenképp szükség van az ezt elősegítő alkatrészekre, amelyek a karnistest belsejében helyezkednek el. Ezeket a hajtómű segítségével tudjuk mozgásra bírni, elhúzni pedig a függönyt gyöngylánc segítségével lehet. Természetesen az elhúzás is többféle módon történhet, alkalmazkodva a nyílászárók működéséhez. A mindennapi, szokványos alapverzió az, amikor a kezelőhöz gyűlnek össze a lamellák, ám ahol csak annyi hely van, hogy a kezelőszerkezet éppen befér, ilyenkor a másik irányban gyűlik a szalagfüggöny. Amennyiben a nyílászárónk középen kettényíló, akkor az a legpraktikusabb lehetőség, hogy a szalagfüggöny is középen nyíljon, vagyis két irányba gyűjti a lamellákat a szélre. Végül pedig, ha olyan szalagfüggönnyel van dolgunk, ami egynél több nyílászárót takar, és azok mindegyike külső oldalon nyílik, akkor áll elő az a kevésbé szokványos eset, hogy középre gyűjt a szalagfüggöny.
Ha mindezek az információk nem volnának elegendőek, keressen bátran a fenti megbízható oldalakon!
Hozzászólások