Ha biztonságosabb otthonra vágyunk

Az otthon a menedékünk, ahol megpihenhetünk a gondok, a stressz és a hétköznapi nehézségek elől, így érthető, hogy itt szeretnénk magunkat biztonságban érezni, ám ehhez olykor tennünk is kell. Lássuk, milyen lépések segíthetnek abban, hogy lakásunk teljeskörűen garantálja védelmünket.

Forrás: freepik.com

1. A nyílászárók és a zárak modernizálása
Az otthon biztonságának alapját természetesen a bejárati ajtó és annak zárja, valamint az ablakok alkotják. Ha az ajtó régi, esetleg a fa már elkorhadt, könnyen feltörhető, érdemes tehát egy modern, masszív szerkezetű műanyag, acél vagy alumínium bejárati ajtót választani, ami többpontos zárral van felszerelve. Ha ennél is nagyobb biztonságra vágyunk, jó ötlet lehet egy ajtófigyelő kamera felszerelése is, így akár munka közben, a telefonunk segítségével is ellenőrizhetjük, hogy otthon minden rendben van-e.
Földszinti lakások vagy családi házak esetében természetesen az sem mindegy, hogy milyen ablakokat választunk: a modern műanyag nyílászárók amellett, hogy rendkívül biztonságosak, még jól is szigetelnek, ezért pozitív hatásukat a rezsiszámlákon is gyorsan észrevesszük majd. Ha nem szeretnénk ablakot cserélni, felszereltethetünk zárakat, de akár egy biztonsági fólia is segíthet abban, hogy megerősítsük az üveget.

2. Szivárgó áram elleni védelem
Lakásunkban számtalan elektromos eszközt használunk a telefontöltőtől kezdve a mosógépen keresztül a hűtőszekrényig. Ezek alapvetően biztonságos eszközök, váratlan probléma azonban bármikor előfordulhat: ha valami meghibásodik, és az eszközünk felé folyó áram elvezetése nem megfelelően történik, akár mi is megsérülhetünk. Ekkor lehet a segítségünkre az érintésvédelmi vagy FI relé, ami pontosan méri az e- és visszafolyó áram erősségét. Amennyiben ezek nem egyformák, a FI relé azonnal lekapcsol, áramtalanítva az egész lakást, így nem kell az áramütéstől aggódnunk még zárlat esetén sem.

3. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése
Egy modern biztonsági rendszer óriási segítséget nyújt otthonunk védelmében, a mai okos megoldásoknak köszönhetően pedig a lakás bárhonnan, bármikor ellenőrizhetővé válik. Választhatunk egy riasztórendszert, ami hangos zajjal ijeszti el az illetéktelen behatolót, esetleg némán jelez a rendvédelmi szervek felé; felszereltethetünk kül- vagy beltéri kamerákat, amelyek amellett, hogy figyelmeztetnek bennünket egy behatolási kísérlet esetén, később bizonyítékként is szolgálhatnak egy hatósági eljárás során.

4. Tűzvédelem
Otthonunkban a legjobban talán egy tűzesettől tartunk, hiszen ez nemcsak az életünket veszélyezteti, de megsemmisíthet minden berendezésünket, felszerelési tárgyainkat, emlékeinket, melyeket az évek alatt összegyűjtöttünk – nem véletlen tehát, hogy itt a hangsúly a megelőzésen van. Mindenképpen érdemes felszerelni lakásunkat egy szénmonoxid-érzékelővel és egy füst- és tűzjelzővel is, így ha gond van, arról mindig időben tudomást szerezhetünk . természetesen ehhez az is elengedhetetlen, hogy fezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartásáról és ellenőrzéséről is gondoskodjunk.
A legtöbb lakás nincs felszerelve központi tűzoltó rendszerrel, néhány tűzoltókészüléket azonban bármikor beszerezhetünk. Helyezzünk el ezekből egyet-egyet azokban a helyiségekben, ahol a legnagyobb a kockázat, így a konyhában, a fürdőben és a nappaliban (fagerendás tetőtéri lakásban különösen fontos!), így időben elháríthatjuk az elektromos berendezések meghibásodásából vagy az égve maradt gyertyákból, dohányzásból eredő komoly tűzkárokat.

Összefoglalva
Hogy otthonunk az a menedék legyen, ahol a leginkább biztonságban, nyugalomban érezzük magunkat, gondoskodjunk biztonságos, jól záródó nyílászárókról, egy életvédő FI reléről, rendszeresen karbantartott tűzoltókészülékről, és természetesen figyeljünk arra, hogy eszközeinket, otthonunkat rendeltetésszerűen használjuk.


Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop