Megszületett a 2018 tavaszán meghirdetett enteriőrtervezési pályázat eredménye, amelyben a főszerep a lámpáké volt. A szakképesítéssel rendelkező lakberendezőknek, belsőépítészeknek egyedi ötleteikkel és látásmódjukkal azt kellett megmutatniuk, hogy hogyan válhat egy világítótest a lakás központi dekorációs elemévé. A pályázatot magazinunk is támogatta.
A pályaművek elbírálására az Elter Világítás Kft. Facebook felületére beérkező közönségszavazások alapján került sor, a díjak összértéke 1 000 000 forint volt. Az első három legtöbb szavazatot nyert pályázó kétnapos lengyelországi gyárlátogatáson is részt vehetett, elnyerte magazinunk egyéves előfizetését, illetve számos értékes különdíjat is kiosztottak.
Dr. Home – Szabó Gábor
Dr. Home, vagyis Szabó Gábor lakberendező közönségdíjat nyert idei enteriőr tervezési pályázatban. Munkájában egy tágas családi házból varázsolt csillogó, glamour otthont. A tervező számára a belsőépítészet és a lakberendezés a fények, formák, komfort és otthonosság közös harmóniáját jelenti, amelyről ez a munka is árulkodik. Hotelek tervezéséből átvett, bevált megoldásait kiválóan alkalmazza felső kategóriás magánlakásoknál is, mint pl. súrlófények, rejtett világítás, fali lámpák és különleges dizájn függesztékek kombinálását. A Glamour lényege a ragyogás. Ebben a stílusban megengedett, hogy akár együtt alkalmazzunk minimált egy kis barokkos klasszikussal. A fő, hogy a végeredmény szó szerint káprázatos legyen, de természetesen mértékkel, a felső kategóriás elegancia megőrzése mellett.
S miért is a lámpáké a főszerep a glamour lakberendezésben? Dr. Home tervezésében fényes felületek, fényes bútorok és matt felületek váltásával teremti meg a glamouros látványt, amelynek alapeleme a világítás. Kiváló fénytörési mutatóval rendelkező kristály, üveg és króm lámpák fokozzák a hatást. Így kerültek már az előtérbe is kristály fali lámpák a Sophia családból és egy Rain mennyezeti lámpa. A nappali-konyha-étkező pompáját a Prince mennyezeti lámpa, a Sophia függesztékek, Bella fali lámpák és kristály beépíthető lámpák emelik.
Károlyi Zsuzsanna
Károlyi Zsuzsanna lakberendező Baján egy 100 négyzetméteres családi ház földszinti részét alakította át, családi és baráti összejövetelekre alkalmasabb terek létrehozásával, határozottabban elkülönítve a nappali zónát az éjszakaitól. A szűkös előtér, vécé és kamrahelyiség összenyitásával tágas tér kialakítására nyílt mód, bőséges tárolási lehetőséggel, az innen balra nyíló régi nappali területén jött létre a hálószoba infraszaunával, valamint egy gardrób. A hálóban a semleges fehér, szürke színek mellett a zöld és rosé kiegészítő színek uralkodóak, harmóniában az éjjeli szekrények feletti Nowodvorski Globe Copper függesztékkel. Az étkező-nappali-konyha tér eredetileg három különálló helyiségből állt: konyha, étkező és hálószoba. A statikus közreműködésével történő összenyitással nagyvonalú tér született, egy közel 8 méteres látszó acélgerenda és egy oszlop megtartásával, melyek a nagy tér látványos elemeivé váltak.
Az oszlop köré szerveződött L-alakú konyhasziget és reggeliző, valamint a reggelizőasztal fölött az Elter Kft. Nowodvorski Imbria függesztéke adja a középpontot. A többi világítótest formavilágával, egyszerű hengeres vonalvezetésével leköveti a központi függesztéket. Az általános világítást a gipszkarton álmennyezetbe süllyesztett spotok, a reggeliző felett Nowodvorski Eye mennyezeti lámpák, a nappali és az étkezőasztal fölötti fővilágítást pedig a Nowodvorski Eye függesztékek adják. A nappaliban látható fapanelek kiemelésére, és a konyhai munkafény kiegészítésére mennyezeti lámpák kerültek, színükkel és formájukkal illeszkedve a többi lámpatesthez.
IndaHomeDesign, Gyutai Szilvia és Hangyás Helga
A Budapest belvárosában található, eredetileg kettő plusz félszobás, hallos, konyhás lakás teljes műszaki felújításon és térszervezésen esett át, végül megszületett az elegánsan modern luxus apartman. A tulajdonos határozott elképzeléseihez igazodva egy két hálószobás, két fürdőszobás, nappali-konyha-étkezős lakás tervezése volt a cél, utóbbi funkciók egy légtérbe kerültek, de viszonylag jól elkülönülnek, így nem zavaró, ha többen használják a teljes helyiséget. A két hálószobás lakás alkalmas akár három főt is befogadni, így mindenképp szükséges volt két fürdő/vécéhelyiség kialakítása is.
A nappali egyik különleges eleme a kanapé mögötti fénydekoráció, amelynek színhőmérséklete és fényereje is szabályozható. A nappali és étkező közti harmóniát megtartva, a Zuma Balvi lámpacsaládból válogattak a tervezők, ami játékos eleganciát sugároz a térnek. Míg a nappali egy kicsit keményebb, határozottabb vonalú, addig a hálószobák már finomabb hangolást kaptak, mind a bútorokat, mind a kiegészítőket illetően, amely hangulatot fehér, szürke és némi zöld színnel, illetve kecses lámpákkal – Nowodvorski Quebeck és Azzardo Krug – és tapéták felhasználásával értek el.
Hozzászólások