Dolgozószoba tervezése, lépésről lépésre

Munkakezdés előtt negyed órával ébredni, amíg a számítógép bekapcsol, elkészül a kávé, majd a háttérben halk zenével, nyugalmasan, pizsamában dolgozni egész nap otthonról – ez bizony a „home office”. A munka produktivitása szempontjából mindenki tegye a szívére a kezét, de ezúttal lakberendező szemmel közelítjük meg a témát.

dolgozoszobalepesrollepesre 720

Hogy otthonról dolgozni áldás vagy átok, arról megoszlanak a vélemények. Ami azonban biztos, hogy egy jól kitalált dolgozószobában sokkal gyorsabban repül a munkával töltött idő. Bármekkora hely áll rendelkezésünkre, ha inspiráló közeget teremtünk a munkavégzéshez, garantáltan jobb élmény az asztal felett gubbasztani. Mindezt Evenich András keresőoptimalizálással foglalkozó vállalkozó is meg tudja erősíteni, aki immmár 2005-óta dolgozik ilyen környezetben.

1. Az ideális helyiség
Az első és legfontosabb lépés a dolgozószoba helyének meghatározása. Ha nem dúskálunk a kihasználatlan négyzetméterekben, hanem korlátozottak a lehetőségeink, akkor gondolkodjunk dolgozósarokban! Egy íróasztal, egy szék, esetleg egy kis szekrény, amire az iratokat helyezhetjük, és máris van egy kicsi privát szféránk. Tágasabb lakásban, házban élők nyugodtan engedjenek meg maguknak egy saját kis dolgozószobát, ahol zavartalanul telhetnek a munkával töltött órák. Ha van szabad szoba, kihasználatlan padlás vagy lépcső alatti tér, ezekben a helyiségekben is megláthatjuk a lehetőséget.

2. Színes gondolatok
A körülöttünk előforduló színek sokkal jobban kihatnak ránk, mint amennyire ennek tudatában lennénk. Legyünk merészek, válasszunk bátran üde, eleven, élettel teli színt, ne hagyjuk, hogy kis „irodánk” unalmas legyen. Eltérő színű falak, mintás tapéta vagy egy kreatív képgaléria máris sokkal inspirálóbb és motiválóbb tud lenni, mint az üres, fehér falak.

dolgozoszobalepesrol 1

3. Fényviszonyok
A színekkel összhangban már a világításon is érdemes törni a fejünket. Az ideális fényviszonyok nagyban befolyásolják aktivitásunkat, összpontosításra való képességünket. A legjobb, ha olyan szobában dolgozunk, ahol minél több ablak van, hogy sok természetes fény töltse be a teret. Ilyenkor egy kellemes színű árnyékoló is remek szolgálatot tesz, tovább emeli a helyiség hangulatát.

Lámpák esetén az izzók kiválasztására kell hangsúlyt fektetni! A fény erőssége, hőmérséklete, iránya kulcskérdés, hiszen ha éjszakába nyúlóan görnyedünk az asztal felett, életmentő tud lenni egy megfontoltan kiválasztott asztali lámpa.

4. Kényelem
Ha végigzongoráztuk az eddigi szempontokat, elérkezünk az egyik legjobb részhez, ez pedig a kényelem. A komfortos berendezés teszi fel az i-re a pontot, hogy dolgozószobánk valóban egy kis mennyország legyen, ahol jó érzés szorgoskodni.

Az ideális asztal és a szék kézenfekvőnek tűnik, de ha elég kreatívak vagyunk, babzsák fotelt vagy akár fitball labdát is választhatunk gerincünk egészsége érdekében. Ráadásul egy nagy labdán ringatózva garantáltan sokkal kalandosabb a munkavégzés, mintha egész nap egy kemény széken ülünk, szinte mozdulatlanul.

Forrás: Hét Levél Tervező Iroda


Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop