Botticellitől a repülő szőnyegig

 

 

kétféle módszerrel dolgozik. A selyemzsinóros technikánál a selyemzsinór adja a szőnyeg mintáját, vonalrajzként jelenik meg a felületén. Ezek a képek mindig fotó után készülnek, így áthidalhatók a rajzolás nehézségei. A fotó bekerül a számítógépbe, s vonalas rajzzá alakul, majd Zsolt írásvetítővel a megfelelő méretre vetíti a rajzot, egyenesen a szőnyeg hátoldalára.

 

 

Az intarzia ezzel szemben két vagy több különböző színű szőnyeg összeépítéséből, egymásba illesztéséből áll. A szőnyegdarabokat pontosan össze kell dolgozni, majd hátulról meleg-ragasztó pisztollyal rögzíteni.

 

A kettőt ötvözni is lehet, vagyis az intarzia felületeit elválaszthatja akár selyemzsinór is.

 

 

A szőnyeget nehéz vágni, de a képalkotó két speciális vágóeszközt is kifejlesztett. Az egyik egy ultrahangos vágógép, amely a mikrohullámú sütő elvén működik: úgy kell vele vágni, hogy a szőnyeg hátfalát megolvassza, a szőnyeg szőreit viszont ne. A kétfajta szőnyegre pontosan ugyanazt a rajzot kell felvinni azért, hogy a minta és a háttér tökéletesen illeszkedjen. A zsinórozásra olyan gépe van, amely a zsinór szélességének megfelelő rést vágja a szőnyegbe, ezután a zsinórt behelyezi a résbe, és azt hasonlóképpen rögzíti, mint az előzőt.

 

 

Zsolt némelyik műve emlékeztet valamely neves mester művére. A kolibris kép Míróra, a vonalrajzos portré Keit Haring-re, a női fejek Bazzi csőből készült art deco stílusú kalaptartóira. Egy időben kutatta azokat a műveket, amelyek átírhatók a szőnyegtechnikára, így például talált olyan Botticelli rajzokat, amelyek Dante Divina Comédiához készültek, és vonalas rajzok. Gondolt arra is, hogy elkészíti Picasso békegalambját és erotikus rajzait, de végül Vasarely zebrás képét választotta. Ezt egészen a kezdetekkor írta át szőnyeggé, kicsit felnagyítva, ahogy a technika megkívánta.

 

Zsoltnak több kiállítása volt már szerte az országban. Kísérletezik újabb dolgokkal, például fa, tükör és fémveretek befoglalásával is, emellett szeretne kisebb méretben is dolgozni, mert úgy gondolja, hogy a kispénzű emberek lakásában is szükség van dekorációra.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop