Békés megyei építészeti-díj

A Békés megyei Építész Kamara által alapított „Békés megyei építészeti-díjat Kmetykó János vezető építész tervezőnek és Pataki Ibolya építész társtervezőnek ítélte oda a szakmai zsűri a békéscsabai Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola rekonstrukciójának kiemelkedő színvonalú munkájáért.

 

A Békés Megyei Építészeti Kamara a Békés megye területén felépült, használatba vett, és szakmai megítélése szerint kiemelkedő színvonalú, építészeti értékű épület építész tervezőjének elismerésére „Békés megyei építészeti díjat” alapított. A pályázatra beérkezett pályaművek közül a díj kitüntetettjét a Békés Megyei Építész Kamara elnöksége által megbízott 3 tagú szakmai zsűri – tagjai: Tarnai István Ybl-díjas építész, Stifán Sándor okl. építészmérnök, valamint Koczor György Ybl díjas építész – választotta ki.
 

 

A díj ünnepélyes átadására a 2011. november 16-án, a Wienerberger „Arccal a Nap felé” című építész konferenciájának békéscsabai állomásán került sor. Béres István, a Békés Megyei Építész Kamara elnökségi tagja nyújtotta át az emlékplakettet és igazolást Kmetykó János vezető építész tervezőnek és Pataki Ibolya építész társtervezőnek, akik a díjat a Békéscsaba Széchenyi István Két Tanítású Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola rekonstrukciója című munkájukért nyerték el.

A két tanítási nyelvű közgazdasági szakközépiskola rekonstrukciójára az intézmények központosítása okán került sor. A zsűri a díjnyertes mű kapcsán elmondta, hogy a fejlesztési terv mind a funkciók, mind az építészeti megjelenítés szempontjából kézenfekvő megoldás, és környezetéhez is jól illeszkedik. A szintek funkcionális csoportosítása az iskolán belüli mozgások jól szervezhetőségét, áttekinthetőségét biztosítja. A zsibongók tagolt kialakítása a diákok között kialakuló csoportoknak szinte személyessé váló helyek választását kínálja. Szép építészeti gondolat a könyvtár zsibongó köré szervezése, amelynek látványával akaratlanul is annak igénybevételét sugallja.  

Az utcai falsíkok magassági megosztása jól szolgálja homlokzati megjelenést, az utcaképbe való beágyazódást. Az új nyílászáró blokkok arányaikkal elegáns, a városkép értéket hordozó elemeit emelik át mai módon, a kortárs építészeti gyakorlatba, így az épület egy funkcionális és gondolati egységet valósít meg – emelte ki értékelésében a zsűri.

 

 

 

 


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop