Az Év Homlokzata gála

Kihirdették az Év Homlokzata 2011 Pályázat öt kategóriájának győzteseit 2012. április 12-én, a Millenárison rendezett nagyszabású gálaesten. A független szakmai zsűri által öt kategóriában kiválasztott pályázók jutalma – kategóriánként – egymillió forint. A rendezvény védnöke és életre hívója a Baumit volt. Az innovációs különdíjat idén az iszapkatasztrófa utáni újjáépítést végző Veszprémber Zrt., illetve a tervezésért felelős Kós Károly Egyesülés kapta. A Baumit a társadalmi felelősségvállalás jegyében az Év Homlokzata díjátadó gálán, a 2010-ben iszapkatasztrófát elszenvedett Kolontár és Devecser két középületének felújításához térítésmentesen homlokzati vakolatot ajánlott fel, amelyet a város polgármesterei az eseményen vehetett át.

 

A Baumit által meghirdetett Év Homlokzata Pályázat az elmúlt nyolc évben a magyar építészet egyik rangos intézményévé nőtte ki magát. Célja az újonnan épült és felújított homlokzati megoldások értékelése és díjazása építészeti, műszaki és gazdaságossági szempontok alapján. A hatodik alkalommal meghirdetett Év Homlokzata 2011 Gálán ismét színvonalas, előremutató pályaműveket ünnepelhetett a közönség.

 „Azt gondolom, hogy az Év Homlokzata 2011 Pályázatra beérkezett közel 200 kiváló színvonalú pályamű jelentős eredmény, ha figyelembe vesszük az építőipar évek óta tartó nem könnyű helyzetét.” – mondta el az estén Illy Gábor a Baumit ügyvezetője, majd hozzátette: „Az Év Homlokzata Pályázat a saját lehetőségein keresztül arra is törekszik, hogy a fenntartható építészet, az értékteremtés, az értékmegőrzés és a szakmai tisztesség hangsúlyozásával, illetve minőségi anyagok alkalmazásának népszerűsítésével támogassa a magyar építőipar újbóli fellendülését, hiszen olyan stratégiai ágazatról van szó, amelynek fejlődése jótékony hatást gyakorolhat az egész gazdaság növekedésére is.”

Az építészek és kivitelezők számára kiírt pályázat évről évre egyre népszerűbb. 2003-ban 67 épület homlokzatának dokumentációját küldték be, idén öt kategóriában közel 200 pályamű érkezett be. A legkiválóbb hazai szakemberekből álló független zsűri komoly szakmai szempontrendszert vett figyelembe a díjazott munkák kiválasztásakor.

Az értékelésnél az épület külső megjelenésén túl figyelmet fordítottunk az építkezés során alkalmazott technológiára és a felhasznált anyagokra is. Az eddig díjazott homlokzatok – a sajtó nyilvánosságán keresztül – etalonná váltak, a jellegzetes alakzatok, árnyalatok, struktúrák a hazai város- és utcakép követendő példái lettek.” – mondta el Szoják Balázs a független zsűri képviselője.

 

 

Az Év Homlokzata Pályázat keretében kihirdették a Baumit Innovációs-díjat is, amelyet a vállalat olyan építőipari szakembereknek, vállalatoknak ítélt oda, amelyek példát mutatnak a szakmának emberi összefogásból és értékteremtésből. Az öt kategória győztes mellett idén a különdíjat, a 2010-ben bekövetkezett iszapkatasztrófa utáni újjáépítésben való aktív közreműködésért, és a kimagasló segítségnyújtásért a Veszprémber Zrt. és a Kós Károly Egyesülés vehetett át Illy Gábor ügyvezetőtől.

Mindezek mellett felelős vállalatként a Baumit szívügyének tekinti a devecseri és kolontári segítségnyújtás további folytatását, ezért a városok két középületéhez ingyenesen, kiváló minőségű homlokzati vakolatot ajánlott fel. A támogatást Toldi Tamás Devecser polgármestere, és Torma Jenő Kolontár alpolgármestere személyesen vette át.

 

 

Kategória
Pályázó neve
Építész neve
Kivitelező neve
Műemlék
Kategória
Csóka Árpád Felújítás tervezője Csóka Árpád
(épület tervezője Kós Károly)
Hód Kft.
Családi Ház
Kategória
Vonnák és Társai Építész Stúdió
(Vonnák János)
Vonnák és Társai Építész Stúdió Vakolász Kft.,
Csizmadia Tamás
Panel
Kategória
RENOVA Építőipari Kft.
(Felde Péter)
  RENOVA Építőipari Kft.
Középület
Kategória
Bodrogi Bau Kft.
(Bodrogi Ferenc)
Makovecz Imre, Makona
Építész és Vállalkozó Kft.
Bodrogi Bau Kft.
Társasház
Kategória
Zsuffa és Kalmár Kft.
(Nagy Gábor, Zsuffa Zsolt)
Zsuffa és Kalmár Kft. Borsos Levente
Társasház
Kategória
Bau-Verepes Kft.
(Bődi Sándor)
Fehérváry Rudolf Bau-Verepes Kft.

 

{gallery}images/stories/verysimple/baumit_ev_homlokzata{/gallery}

 

A Baumitról
A Baumit az osztrák Schmid Industrie Holding tagjaként 29 országban van jelen és közel 3000 alkalmazottat foglalkoztat. A 2011-es évben a válság ellenére a Baumit nemzetközi cégcsoport 6,3%-os növekedést ért el, ezzel elérve a 840 millió eurós összbevételt. Fő profilja a homlokzati hőszigetelő rendszerek, színes vakolatok, hidegburkolati ragasztók, valamint aljzatképző anyagok gyártása és forgalmazása. Első külföldi leányvállalata – a Baumit Kft. – Magyarországon alakult meg 1990-ben és az elmúlt években meghatározó építőanyag gyártóvá vált.  A magyar Baumit négy üzemében termel Alsózsolcán, Dorogon, Pásztón és Visontán. 170 munkatársat foglalkoztat. Cégközpontja Dorogon található. Az elmúlt években társadalmi felelősségvállalási programjának keretében az Országos Mentőszolgálatnak több millió forint értékben vásárolt mentési eszközöket, illetve öt mentőállomás felújításához adott építőanyagokat. A vörösiszap katasztrófa után a Baumit Kft. kezdeményezésére – a Tondach Magyarország Zrt. és a Magyar Építőanyagipari Szövetséggel karöltve – megalapította az építőanyag-gyártó vállalatok összefogását egyesítő Építőipari Szolidaritási Platformot (ÉSZP). AZ ÉSZP-hez 45 építőanyag-ipari vállalat csatlakozott azzal a szándékkal, hogy segélyáron adja termékeit az újjáépítéshez.  Az építőanyagok listaáron számolt értéke több mint 1 milliárd forint volt, amelyből az eltérő mértékben adott engedmények volumene 614 millió forint. Felajánlásukkal az ÉSZP tagjai lemondtak fedezetük jelentős részéről. A Baumit Kft. összesen 100 házhoz ajánlott fel terméket 50 százalékos, 52 millió forintos kedvezménnyel, további 1 millió forintot pedig a Magyar Kármentő Alap javára utalt át.

 


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop