Áll a bál

A farsang elképzelhetetlen álarc nélkül. Takarhatja az egész arcot vagy csak a szemkörnyéket, lehet elegáns, vad, extrém – olyan, amilyen leginkább kifejezi egyéniségünket, vagy pillanatnyi hangulatunkat. Természetesen magunk is elkészíthetjük, hogy az álarc is árulkodjon arról: viselője igazi egyéniség.

 

 

[html”> A farsangi maszkok készítésénél a legegyszerűbb, ha papírmasé alapra dolgozunk, és ezt díszítjük tetszés szerint – általában egyszerű alapozó festéssel és díszítőelemek rögzítésével. Kiegészítőként készíthetünk hozzá illő legyezőt, de a bálba egy régi darabot is magunkkal vihetünk. Felhasználás után sem kell megválnunk saját készítésű díszeinktől – egyedi faliképet készíthetünk belőlük. A Kreatív Centrumban (Duna Ház, Boráros tér 7.) hatféle maszkalap közül választhatunk, és a munkához a díszítőelemeket is megvásárolhatjuk.

 

 

Aranyszínű szemmaszk

 

Akrilfestékkel alapozzuk feketére a papírmasé maszkot. A csipkét fessünk be akrilfestékkel aranyszínűre, és hobbiragasztóval ragaszuk rá az alapra, elszórtan díszítsük irizáló glitterrel és műanyag strasszkövekkel. A szemet fekete glitterrel rajzoljuk körbe. A felső peremére ragasszunk gyöngyös bordűrt, majd a maszkot ragasszuk körbe aranyszínű zsinórral. A homlokrész közepére a zsinórból tetszés szerint akár mintát is tekerhetünk, ezt először egy kivágott papírmintára rögzítsük, és csak ezután ragasszuk fel a maszkra. Végül a hátoldala felől ragasszuk fel a fekete tollakat.

 

 

Hozzávalók:
papírmasé maszkalapok
fekete és aranyszínű akrilfesték
üvegmatrica-kontúrfesték
struktúrpaszta
fémpaszta
hobbiragasztó
maradék csipke
fekete és irizáló glitter
gyöngyös bordűr
aranyszínű zsinór
fekete madártollak
műanyag strasszkövek

Aranyszínű arc
Először tervezzük meg a mintát a teljes arcot takaró maszkon. (A kacskaringós, indás motívumok a legmutatósabbak.) Húzzuk meg a körvonalakat tetszőleges színű üvegkontúrral, majd száradás után struktúrpasztával töltsük ki a felületet. Csipkés szalagot is ragaszthatunk rá. Ezután fessük be az álarcot aranyszínűre (DecoArt Hobby akrilfesték, brillant gold árnyalat). Egy, a homlokról lelógó gyöngyszemmel is díszítettük az álarcot. Száradás után fémpasztával dörzsöljük át, hogy még jobban csillogjon.
Legyező

Az aranyszínűre festett csipkét ragasszuk a fekete fotokartonra. Hajtogassuk legyezőformára, majd díszítsük strasszokkal és glitterrel. A peremére ragasszuk rá az aranyszínű zsinórt, hátulról pedig rögzítsük rá a fekete tollakat. Hajtogassunk nyelet papírból, tekerjük körbe aranyszínű szalaggal, végül ragasszunk rá bojtot.

Hozzávalók:
fekete fotokarton – A4
aranyszínű akrilfesték
aranyszínű zsinór,
aranyszínű szalag,
bojt, strassz,
glitter

Falikép
A keretre feszített vásznat fessük be bordó akrilfestékkel. Bár a szalvétatechnikánál elsősorban világos színű alapra szokás dolgozni, most szándékosan választottunk sötétebb színt, hogy átüssön a fehér alapú szalvétán. Szedjük le a szalvéta legfelső rétegét, és szalvétaragasztóval rögzítsük a vászonalapon.

Ragasszuk össze a négy darabból álló keretet, az esetleges hézagokat dekorpasztával vagy más glettelőanyaggal töltsük ki. Alapozzuk a keretet aranyszínűre, majd fémpasztával vagy patinával antikoljuk. Ragasszuk rá az álarcot és a legyezőt – ügyeljünk arra, hogy a kép megfelelő helyzetben legyen, azaz a hátulján lévő akasztó a kép felső részére kerüljön.

Természetesen az álarcokat számtalan más módon is elkészíthetjük, a legyező helyett pedig a két álarcot is felragaszthatjuk a képre.

Hozzávalók:
keretre feszített vászon
bordó akrilfesték
papírmasé képkeret
szalvéta
szalvétaragasztó
glettelőanyag
dekorpaszta
fémpaszta
[/html”>


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop