Ablakadabra

A fűtési szezon beköszöntével elérkezett az ideje, hogy áttekintsük, milyen újdonságokat kínálnak a hazai nyílászárógyártók, a biztonsági és esztétikai kérdéseken túl, elsősorban a fűtési költségek csökkentésére.

 

 

Alufa nyílászárók

 

Az alumínium nyílászárók szilárdak és időtállóak, bár kevésbé jó hőszigetelők. Az alumínium és fa kombinációjával készült profilok már egyszerre elégítik ki az esztétikumra és tartósságra igényes vásárlók igényeit. A fa-alu (faszerkezetre erősített alumínium borítással), illetve az alu-fa (alumíniumszerkezetre erősített keményfaborítással készült) nyílászárók jelenleg a csúcstechnológiát képviselik, de még ezek közül is utóbbi a tartósabb megoldás. Itt az esztétikus faborítás tetszés szerint illeszthető az enteriőrhöz és a külső képhez is, akár kívül-belül eltérő felülettel.

Energiatakarékosság hővédő üveggel
A hőszigetelő üvegezéssel a fűtési költségek alacsonyabban tarthatók. A nyílászárók hőszigetelése a tok- és a szárnyprofil alapanyagának minőségétől, az üvegezés típusától és a tömítések minőségétől függ. A leggyorsabban megtérülő beruházás a jobb hőszigetelésű üveg. A legjobb eredményt az adhatja, ha a lágyfémbevonatú üveget argonnal is feltöltik, mert az a kifelé történő hőveszteséget csökkenti.

Biztonsági, hőszigetelő és fényszűrő fóliák
Az ablakfóliákkal az üveg tulajdonságait utólagosan is meg lehet változtatni.
Növelhetők az üveg biztonsági, balesetmegelőző paraméterei, hőszigetelési tulajdonságai, megvalósítható a kívánt fényszűrés. A fóliák reflexiós hő – és fényvédő réteget képeznek az üveg belső felületén, így típustól függően a hő 30-70 százalékát is kint tartják, míg a látható fényt beengedik. A klimatizálási költségeket töredékére csökkentik.

Automatikus szellőztetés résszellőzőkkel
A résszellőző-rendszerek légbevezető és légelvezető elemei a belső páratartalom folyamatos érzékelésével, zsaluk nyitásával és zárásával a lakás teljes területén, automatikusan szabályozzák a beáramló friss levegő, valamint a kimenő szennyezett levegő mennyiségét, biztosítva a mindenkori optimális légcserét és a páratartalmat. A légtömör ablakok megjelenésével a lakások szellőztetésének tervezésekor figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a helyiségek a határoló falak, illetve a külső nyílászárók által alkotott zárt rendszerré váltak. A levegő bevezetését és elvezetését is magában foglaló, minden helyiségre kiterjedő, tervezett szellőztetés hiányában a belső terekben megnövekvő páratartalom a falfelületeken és a nyílászárók felületein csapódik le. A magas belső páratartalom kondenzációs pára-lecsapódást okoz, ami penészesedést vált ki. Amellett, hogy a résszellőzők ezt megakadályozzák, csökkentik a fűtési költségeket is, hiszen alkalmazásukkal kiváltható a tradicionális szellőztetés.

Garázskapuk
A garázskapuk kínálatában is sorra jelennek meg a biztonsági és funkcionális újdonságok. A Hörmann egyik új fejlesztése a kikapcsolás automatika, amely leállítja az elektronikusan záródó garázskaput, amennyiben észleli, hogy az valamilyen tárgyat maga alá gyűrhet.
A másik reform, hogy kapuit ujjbecsípődés elleni, oldalsó benyúlás elleni és lezuhanás elleni védelemmel szerelték fel.


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop