Szánjunk időt az előkészületekre!

Magyarországon többnyire az a szokás, hogy mindennek nekiesünk, s azután majd csak lesz valahogy. Pedig ahhoz, hogy egy lakásfelújítás flottul menjen, elegendő időt kell szánni magára az előkészületekre is!

szanjunkidotazelokeszuletekre 720

Nézzük sorra, melyek is ezek az előkészületek?

1. Először is szánjunk elegendő időt az információgyűjtésre! Mindig tudjuk, hogy mit akarunk, és ne kerüljünk olyan helyzetekbe, hogy kényszermegoldás mellett kelljen döntenünk, hogy aztán utólag kelljen „barkács-megoldásokkal” így-úgy megoldani. Honnan szerezhetünk információkat?

  •  Nyilván a gyártóktól, ha van szaktanácsadói vonalon, weboldalakon, vagy esetleg ha van a gyártónak saját újsága, magazinja, abban is nagyon sok hasznos információt találhatunk.
  •  Kivitelezőktől is kaphatunk számos hasznos információt és segítséget, tanácsot, trükköt és ötletet kaphatunk tőlük, ha kihívjuk őket a helyszínre, és ajánlatot kérünk tőlük.
  •  Kereskedőktől, ahol érdemes megnézni a termékeket élőben, főleg szaniterek, és csempe, járólapok esetén. Egész más egy interneten lévő kép, és egész más megnézni, megtapogatni élőben az adott terméket.
  •  És minden ismerősünktől, aki korábban már átesett hasonló lakásfelújításon.

2. Szánjunk időt a tervezésre!
Például egy fürdőszoba esetén – de legyen szó bármelyik helyiségről otthonunkban –, fontos, hogy mit hova szeretnénk elhelyezni: hol lesz a kád, a mosdó, lesz-e és hol fürdőszobaszekrény stb. Ezek azért fontosak, mert a vízvezetékszerelőnek, gázszerelőnek vagy villanyszerelőnek sem mindegy, hogy mi hova kerül, a burkolónak pedig már eleve ezzel kell számolnia, hiszen mielőtt a burkolási munkának nekifognánk, ezeket már fixen kell tudnunk (mert ha utólag kell változtatni, az ami mindig problémás).

3. Szánjunk időt a pénzügyi tervezésre!
Ha már összeállt az elképzelés, tudjuk, hogy mit hova akarunk, megvannak az ajánlataink mindenféle munkára, termékre, akkor tervezzük meg a költségeket is. Szükség szerint igazítsuk igényeinket a lehetőségeinkhez.

4. Tervezzük meg a munkák logisztikáját, időrendjét!
Melyik anyagot, terméket mikor tudjuk megkapni, van-e készleten, és ha megkaptuk, akkor tudjuk-e tárolni addig, amíg szükség nem lesz rá. És már a legelején érdemes letisztázni, hogy melyik szakember mikor tud jönni, és mi szükséges az ő munkájához: víz, áram, akár lakáskulcs a bejutáshoz, már ha bízunk benne…

5. Ha már szakember, akkor tisztázzuk azt is, hogy ő milyen anyagot hoz, mit szerez be ő, és mit kell nekünk megvásárolni, illetve tudjuk meg részletesen, pontosan azt is, hogy a szerződött ár mit tartalmaz, milyen munkafázist, maga után kitakarít-e, elpakol? Ezeket érdemes már a legelején letisztázni, mert akkor a szakember tudja, hogy mi az, amit mi megrendelők elvárunk, és nem merül fel menet közben a vita lehetősége. Sok bosszúságot megelőzhetünk azzal is, ha tudjuk már az elején, hogy melyik szakmát melyik követi, így nem fognak egymásra mutogatni, és nem merül fel az a probléma, hogy nekünk kell a két szakma közötti takarításokat megoldanunk. Persze lehet, hogy a szakember úgy vállalja el a munkát, hogy ez nincs benne a vállalási árban, amivel nincs baj, de tudjunk róla, és ne menet közben szembesüljünk vele.

Az elmondottak alapján talán már egyértelmű, hogy miért ennyire fontos a lakásfelújítás során az előkészület. Hiszen otthont építünk… gyűjtünk rá, megvesszük az építőanyagokat, mestereket keresünk, terveztetünk, tervezünk, szervezünk, és végül felépül életünk egyik legnagyobb vállalkozása. Amire annyit készültünk, amiről annyit álmodoztunk.

Hogy ne csak egy ház legyen, hanem valódi, csodaszép otthon!
mapei2
Ha segítségre van szüksége, akkor klikk ide, ahol tapasztalt szakértőnk válaszol kérdéseire.

www.mapei.hu

Mindenkor készen állunk, hogy tartós, környezetbarát termékeinkkel, megoldásainkkal és minden tudásunkkal segítsük az építőket és építtetőket a jövő épületeinek megalkotásában.
Otthonának szüksége lenne egy alapos felújításra?
Kerülje el, hogy többletkiadás, többletmunka alakulhasson ki a felújítás során. Ne kockáztatasson, nézze meg tematikus kiadványainkat, felújításhoz segítséget nyújtó tanácsadási e-bookjainkat!
Kiadványaink ingyenesek, a regisztrációnál megadott adatokat pedig az Adatvédelmi törvényben leírtaknak megfelelően kezeljük.
Lakossági kiadványaink letölthetőek itt



Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop