Civil akcióval csatlakozik Magyarország a globális kezdeményezéshez, amely a klímaváltozásra és a közelgő COP 21 klímacsúcsra kívánja felhívni a figyelmet. A Climate March névre hallgató mozgalom a világ számos pontján egy időben szólítja majd a fel a döntéshozókat, hogy vegyék komolyan a globális felmelegedés mérsékléséhez szükséges döntéseket!
Párizsban, december első két hetében 190 ország vesz részt a COP 21 nemzetközi klímacsúcson, hogy létrejöjjön egy új, globális megállapodás az éghajlat védelmére. Az esemény a szakemberek szerint mérföldkő lesz a klímaváltozás elleni küzdelemben, ezért a globális figyelem középpontjában áll a csúcstalálkozó eredménye. A találkozót számos civil megmozdulás kíséri világszerte. Az eseményt megelőző napon, november 29-én egy Climate March (Klímamenet) névre hallgató eseménysorozat fokozza tovább a hangulatot, és gyakorol nyomást a döntéshozókra a világ számos pontján, egy időben. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozik a budapesti megmozdulás is, amely egy állampolgárok által indított, pártpolitikától mentes civil akció lesz.
A szervezők arra kérik a csatlakozókat, hogy részvételükkel támogassák a klímaváltozás elleni küzdelmet. „A klímaváltozás hatásai mára mindennaposak. Ilyen közel azonban sosem voltunk ahhoz, hogy fordítsunk a történelem menetén” – mondta el Gosztonyi Bence, a civil akció főszervezője. „Most rajtunk a sor, hogy eseményünkkel jelezzük, hogy szavak helyett tetteket várunk a döntéshozóktól! Üzenjünk közösen Párizsba a magyar delegációnak, hogy küzdjenek egy igazságos, globális megállapodás megvalósulásáért, és képviseljék itthon az energiahatékonyság és a megújuló energiaforrások használatának fontosságát” – folytatta a hazai koordinátor.
A vasárnapi klímamenet november 29-én délután 1 órakor veszi kezdetét az Erzsébet téri szökőkútnál. Az esemény során a résztvevők szimbolikusan faleveleket küldenek majd a magyar delegációnak, amelyek a menet végén a Szabadság hídnál kerülnek elengedésre. Az őszi színekben pompázó falevelek egy valódi nyílt levelet szimbolizálnak, amelyet el is küldenek a magyar delegációnak és az államfőnek. „A budapesti akción való részvételünkkel támogassuk, hogy Párizs decemberben az embereket megosztó erőszak helyett a valódi globális klímavédelmi összefogás, a jövőbe vetett bizalom helyszíne legyen!” – fejezte be a szervező.
Hozzászólások