Mit – Miből – Hogyan –

Bár egyre népszerűbb finanszírozási forma hazánkban is a lízing, a mai napig sokan nincsenek tisztában előnyeivel. Sőt, az ingatlanlízing néhány évvel ezelőtti felbukkanásakor még sokan úgy vélekedtek, ez a műfaj aligha ereszt gyökeret a magyar piacon. A korábbi kétkedőknek is be kell látniuk: akár vállalkozások, akár magánszemélyek körében vizsgálódunk, a vártnál jóval népszerűbbek a lízingcégek által kínált termékek.

 

 

A lízing elsősorban azok számára jelenthet kedvező megoldást, akik nem rendelkeznek a hiteleknél elvárt önerővel, vagy esetleg nem jogosultak az állami támogatásokra.

 

A lízing olyan finanszírozási forma, amelynek sajátossága, hogy a lízingbe vevő megbízza a lízingcéget valamely vagyontárgy – mondjuk a vágyott ingatlan – megvásárlásával, majd ezt használat céljára, előre meghatározott időtartamra bérbe veszi, amely időszak alatt lízingdíjat köteles fizetni. Az ingatlan a teljes futamidő alatt a finanszírozó pénzintézet tulajdonában van, a lízingbe vevőt pedig hasonló jogok illetik meg, mintha banki hitelt venne igénybe. Nincs jelzálogjogbejegyzés vagy egyéb típusú terhelési, illetve értékesítési tilalom, hiszen a lakás a lízingcégé, és ez a tulajdonjog jelenti a finanszírozás fedezetét. A lízingbevevő a lízing ideje alatt – akárcsak egy klasszikus lakáshitel esetében – lakása felett részben szabadon rendelkezhet, vagyis bérbe adhatja, eladhatja akár készpénzért, akár a lízingdíj átvállalásával, a lízingbeadó hozzájárulásával.
Amikor az ingatlanlízinget alaposan szemügyre vesszük, célszerű különválasztani a lakásfinanszírozást, valamint a kis- és középvállalkozások működéséhez szükséges ingatlanok – irodák, üzlethelyiségek, raktárak – finanszírozását. Rozner Anna, a CIB Ingatlanlízing lakáslízing üzletágának vezetője és Beákné Kővágó Erika, a KKV ingatlanfinanszírozási üzletág vezetője segítenek a tájékozódásban, mikor, miért, és mire érdemes finanszírozási forrásként ezt a konstrukciót választani.

Az ingatlanlízing-kínálatból mely ajánlatukat emelné ki?
Rozner Anna: A CIB Ingatlanlízingnél bevezetett új, fix díjas termékünk kiszámítható és biztonságos finanszírozási forma. A lízingbe vevő előre kalkulálhat a havi részlettel, még akkor is, ha deviza alapú finanszírozást választ. Az esetleges árfolyam-ingadozást ugyanis nem a havi díj mértékének a változásával, hanem a futamidő hosszának változtatásával korrigálja a lízingcég. Nagyon fontos – és népszerűsége minden bizonnyal döntően ebben rejlik -, hogy az ingatlan finanszírozásnak e módja minimális önerőt igényel.
Kiemelném még, hogy gyors döntésre lehet számítani, ugyanis a hiánytalan dokumentumok birtokában a CIB Ingatlanlízing akár három nap alatt is dönthet a finanszírozásról.

Új és használt lakás vásárlásához is igénybe vehető a lakáslízing?
Rozner Anna: A lakóingatlan-lízing minden új, használatbavételi engedéllyel rendelkező, és használt lakás vásárlásához segítséget nyújt. Használatbavételi engedély hiányában is van megoldás, ebben az esetben szakaszos finanszírozásra van lehetőség. A finanszírozás devizaneme lehet forint, euró és svájci frank, és a díjfizetés is történhet forintban, illetve devizában egyaránt. A futamidő maximum 35 év. A CIB Lakáslízing most lakás-, és életbiztosítással ajándékozza meg ügyfeleit, amellett, hogy az ügyvédi és értékbecslési díjat elengedi. Az ingatlan forgalmi értékének akár 100 százaléka is finanszírozható, akár visszlízing konstrukcióban is.

Milyen feltételekkel számolhatnak a vállalkozások ingatlanvásárláskor?
Beákné Kővágó Erika: A kis- és középvállalkozások esetében is hosszú, akár 15 éves futamidő is lehetséges. A vállalkozások számára is bevezetett fix havi lízingdíjak kiszámíthatóvá és biztonságossá teszik a konstrukciót. A lízingfinanszírozás üzlethelyiségek, irodák, orvosi rendelők, éttermek, kávézók, cukrászdák, vagy akár raktárak, telephelyek megvásárlásához is segítséget nyújthat. A vállalkozások tevékenységüket gyakran bérelt ingatlanban végzik, miközben a bérleti díj helyett, hasonló szintű havi lízingdíj megfizetésével, a futamidő lejártával saját ingatlantulajdont szerezhetnek. Lízinggel a kis- és középvállalkozások 10 és 500 millió forint forgalmi értékű, használatbavételi engedéllyel rendelkező ingatlant finanszíroztathatnak. Amennyiben egy vállalkozás saját ingatlannal rendelkezik, visszlízing-konstrukció is lehetséges.


Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop