Fessünk falat!

Látványos, új karaktert adhatunk egy térnek, ha a falát festéssel díszítjük. Így anélkül megújulhat az otthonunk, hogy nagy felfordulással járó, költséges felújításba fognánk. Toljuk hát félre a bútorokat, és lássunk munkához!

 

13

 

jöjjön az ihlet

Sablon segítségével készíthető, illetve egyedi grafika is díszítheti a kiszemelt falat. Kis térbe se féljünk a falfestéstől, mert ha eltaláljuk az arányokat, éppen ez vonja majd el a figyelmet a négyzetméterekről. Fontos tehát, hogy gondoljuk át a minta stílusát, nagyságát, színeit. A tervet számítógép segítségével nagyíthatjuk, kinyomtathatjuk.

Figuránk vonalait projektorral kivetített képről is felrajzolhatjuk, de választhatjuk az indigót is. Előbbi hátránya, hogy torzulhat a minta, utóbbinál pedig nem hibázhatunk, mert az indigó minden érintett helyen megfogja a falat, ami nehezen javítható.

„Egyterű lakásban gipszkarton térelválasztó falaszakaszt is dekorálhatunk”

csináljuk együtt

Meglátjuk majd, hogy amint elkészült a falfestményünk, a tér igényli a színeit, figuráit felidéző dekorelemeket, kiegészítőket. Készítsünk praktikus, stílusos apróságokat, amelyek segítségével harmonikus összképpé válik alkotásunk. Könnyen kivitelezhető, és a vendégeink sem hagyják szó nélkül a saját kezűleg dekorált poháralátéteket, de a polcra támasztva is remek dekorelemek. Egy egyszerű – mondjuk ki: unalmas – párna is elegáns külsőt kaphat, ha szalaggal, masnival, strasszkövekkel díszítjük. A legkényelmesebb és legszebb, ha ragasztópisztollyal, illetve ékszerragasztóval rögzítjük őket a párnára.

„Ha kezdőként egész falat betöltő mintát szeretnénk, akkor létra helyett támaszkodjunk szakértő segítségre”

„A festést a világos árnyalatokkal kezdjük, így könnyebben elfedhetők a hibák”

lépésről lépésre

Mielőtt nekilátunk a festésnek, vizsgáljuk meg a falat: legyen sima, hibáktól mentes, a legjobb, ha világos diszperziós festék fedi. Tapétázott falat ne fessünk (ha csak nem festhető), mert a mintája, strukturált felülete miatt nem egyenletesen szívja magába a festéket.

Festéshez az akril festék a legjobb, mert változatos színei keverhetők, egyenletesen fel tudjuk vinni a felületre, és száradás után tökéletesen vízálló.

Az üvegtál dekorálásához vágjuk ki a szalvétából a megfelelő méretet, és válasszuk le a legfelső rétegét. Az üvegtál felületét alaposan zsírtalanítsuk, majd kenjünk be az alját szalvétaragasztóval. Helyezzük a szalvétát színével a ragasztós felületre, majd szivaccsal óvatosan nyomkodjuk az üvegre. Még száradás előtt kenjünk rá újabb réteg ragasztót, és óvatosan, belülről kifelé haladva simítsuk ki a szalvétát. Teljes száradás után fehér akrilfestékkel kenjük át a felületet, ettől lesz ugyanis jól látható a mintázat. Ezután akár színezhetjük is, de a lakkozást semmiképpen ne spóroljuk meg!

 

 


Ezt követő cikkünk:
Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop