Energia, pénz és idő. Hogyan?

Megfelelő homlokzati hőszigeteléssel!

Ma már nem készül épület, családi ház hőszigetelés nélkül. Nemcsak az új előírások teszik ezt szükségessé, hanem az energiaárak és a „zöld forradalom” is; egyre inkább törekszünk az energiatakarékosságra, az energiahatékonyság növelésére. A homlokzati hőszigetelő rendszerek között is egyre fokozottabb a verseny, ezért csak a folyamatosan fejlesztett, innovatív megoldások maradhatnak talpon, illetve a falon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Egy épülettel szemben alapvető elvárás, hogy a beltérben mindig kiegyensúlyozott, kellemes hőmérséklet uralkodjon. Ideális homlokzati hőszigeteléssel a külső falakat télen melegen tartjuk, minimalizálva a falakon keresztül a hőveszteséget (miközben a károsanyag-kibocsátás csökkenésével védjük környezetünket), nyáron pedig kívül marad a forróság.

A homlokzati hőszigetelő rendszerek alkalmazásával a homlokzatképzés ideje is lerövidül: a hagyományos felépítésű homlokzati vakolatrendszerek körülbelül két héttel hosszabb munkaidővel készülnek, mint a hőszigetelő rendszerek, s mint tudjuk: az idő (is) pénz! Hőszigetelési jótanácsaink az energiatudatos építkezőknek szólnak, és ha mindezeket szem előtt tartjuk, az energiaszolgáltató csekkjeitől sem kell tartanunk. Hiszen bizonyos, hogy megfelelő hőszigeteléssel csökkennek a fűtési költségeink, nyáron pedig nem kell a nagy fogyasztású klímaberendezéseket beüzemelni. A Baumit Homlokzati Hőszigetelő Rendszerek (Baumit Open, Baumit Star, Baumit Pro Rendszerek) használatával energiát, pénzt és időt takaríthatunk meg, miközben értéket teremtünk.

Hőszigetelési tippek

  • Gondolkodjunk rendszerben
    Ez a minőség kulcsa. Kerüljük a kevert és legolcsóbb rendszerek felhasználását. Érdemes minden rendszerelemet egy gyártótól vásárolni, így élhetünk a rendszergarancia adta lehetőségekkel.
  • Hívjuk a gyártó infovonalát
    Fontos információkat tudhatunk meg, és egyúttal biztosak lehetünk abban, hogy amire pénzt adunk ki, az megfelelő módon is kerül fel a falazatra.
  • A színek csalókák – döntsünk okosan.
    Kérjünk vakolati színmintát, hogy biztonsággal dönthessünk. Így nem lesz később rossz érzésünk, hogy nem is ezt az árnyalatot szerettük volna.
  • Határidők
    A hőszigetelő rendszer kivitelezésekor is vannak várakozási idők, amelyeket be kell tartani. A hőszigetelő lemezek letapaszolását követően csak akkor kezdhetjük meg a színezést, miután a tapaszréteg teljesen megkötött és megszáradt. Ha ezeket az előírt várakozási időket nem tartjuk be, a színes vékonyvakolat akár ki is foltosodhat, felhólyagosodhat.
  • Ne a lemez vastagságán spóroljunk
    Ha már egyszer hőszigetelünk, akkor ne a hőszigetelő lemez vastagságán spóroljunk! A vastagabb hőszigetelés hosszú távon sokkal inkább megéri. Az ideális hőszigetelési vastagság 10 centimétertől kezdődik.
  • Megfelelő tartozékok – ügyeljünk a részletekre
    A tartós, jó hőszigetelési munkákhoz hozzátartozik a megfelelő kiegészítők alkalmazása is (élvédő profilok, lábazati indítóprofil, sorolóelemek stb.). Nincs annál nagyobb bosszúság, mint hogy a szépen elkészült hőszigetelésen pár év múlva a sarkoknál rozsdás foltok jelennek meg. Ez történik akkor, ha nem rozsdamentes vagy műanyag élvédőt építettünk be.

 


Ezt megelőző cikkünk:

Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop