Életünk jelentős részét lakásokban, épületeken belül töltjük, ezért nem mindegy, hogy milyen körülmények között. Egészségesen lakni, egészséges lenni… Egyre több ember ismeri fel a lakókörülménye és egészsége közötti összefüggést és hajlandó áldozni az egészséges otthon megteremtéséért.
A bioépítészet, más néven épületbiológia feladata az érzékszerveink által nem érzékelt, az emberi szervezet számára káros hatások meghatározása mérésekkel, és egészséges életterek létrehozása, azaz minden ártalmas sugárzás és egyéb hatás kizárása, a lehető legkisebb szintre való csökkentése.
Épületbiológia
Az épület, főként ha lakóház, legyen a lehető legtermészetközelibb; azaz legyen kevesebb elektroszmog, kevesebb károsanyag, toxikus gáz, penészesedés miatti gombaspóra a levegőben, több természetes fény egészséges lakóklíma, természetközeli építőanyagok, károsanyag-mentes berendezési tárgyak, hogy csak egy-két példát mondjunk. Egy mondatba összefoglalva kevesebb kémiai, ipari, technikai behatás, több természet.
Az Eszmog Kft. mérésekkel meghatározza lakásaink állapotát, és az eredmények alapján javaslatot tesz a megfelelő rekonstrukciós, felújítási munkákra.
Elektromágneses terek
A mesterségesen előállított elektromos mágneses terek, elektromágneses sugárzások, hétköznapi nevén az elektroszmog mindenhol és állandóan körülvesz minket. A villanyszerelési munkák erősáramú vezetékei, a kényelmünket szolgáló elektromos berendezések, az áramellátás magasfeszültségű vezetékei váltakozó elektromos és mágneses erőtereket keltenek. A televíziók, rádióadók, mobil bázis, radarállomások, vezeték nélküli DECT telefonok, belső vezeték nélküli hálózatok folyamatosan sugároznak. A mesterségesen gerjesztett elektromágneses sugárzások láthatatlanul betörnek otthonainkba, áthatolnak a falakon,
eljutnak mindenhová.
A robbanásszerű terhelésnövekedés az utóbbi évtizedek eredménye, így hosszú távú élettani hatása egyáltalán nem tisztázódott. Tanulmányok sora igazolja az elektroszmog káros hatásait. Már rövid idejű terhelés esetén a vegetativ idegrendszer stressz reakciókkal válaszol, az érintettek panaszainak listája rendkívül változatos lehet: alvászavarok, fejfájás, szívritmuszavarok, szédülés, idegesség, krónikus fáradtság, feszültség stb. De összefüggésbe hozták az elektroszmoggal a szívinfarktust és a rákot is.
A tudományos vita jelenleg nem elsődlegesen arról szól, hogy van-e káros hatása az élő szervezetre a különböző elektromos és mágneses erőtereknek, hanem arról, hogy milyen térerősségeknél, frekvenciáknál, tartós terheléseknél kell negatív hatásokkal számolni. Ezért kialakultak bizonyos ajánlott elővigyázatossági rendszabályok, magatartási formák, határértékek, amelyekre az épületbiológia felhívja a tervezők, kivitelezők és lakók figyelmét. Mérce a természet!
Ezek az erőterek nem láthatóak, érzékszerveinkkel nem érzékelhetőek, de mivel konkrét, ismert fizikai jelenségekről van szó, ezért megfelelő, korszerű mérőműszerekkel jól mérhetők, és megfelelő technikai megoldásokkal csökkenthetőek. Ezek az intézkedések sokszor nem költségesek, és hatékonyságuk kontrollmérésekkel ellenőrizhető.
Aludj feszültségmentesen!
Az épületbiológia kiemelt figyelmet fordít a hálószobákra, ahol az emberi szervezet alvás közben regenerálódik. Alacsony frekvenciás elektromos tér minden feszültség alatt álló vezetéket, elektromos berendezést körülvesz. Amennyiben az ember egy ilyen elektromos erőtérben fekszik, testében áram indukálódik.
Költség nélküli védekező megoldás lehet a távolságtartás. A vezetékeknek, hosszabbítóknak, elektromos berendezéseknek az ágy közelében nincs keresnivalója, 1- 1,5 méteres távolságnál a térerősség kb. 90 százalékkal csökken.
Ön jól alszik – Amennyiben nem, nézzen körül a hálószobában! Ha éjjeli lámpa, rádiós ébresztőóra, elektromos melegítő takaró, dugaljak, elektromos vezetékek veszik körül, mindenhol (váltó)áram folyik, az elektromos tér mellett alacsony frekvenciás mágneses tér is keletkezik. A mágneses tér nehezen árnyékolható, áthatol mindenen.
Az elosztószekrénybe beépített hálózati leválasztó kapcsolókkal a vezetékekről automatikusan lekapcsolhatjuk a feszültséget, ha a lámpát, tévét stb. már lekapcsoltuk, és más eszköznek sincs szüksége áramra.
A legjobb megoldás tehát a hálózati leválasztó kapcsoló!
Az Eszmog Kft. forgahnazza mindazon eszközöket, termékeket, amelyekkel az elektroszmog terhelése csökkenthető. Minden termékünk hatásossága mérésekkel igazolható.
Hozzászólások