Homlokzati hőszigetelés

A magyarországi lakóépületek jelentős része a XX. század második felében épült. Az akkori szabályozások és a rendelkezésre álló építőanyagok nem tették lehetővé, hogy az épületek energiatakarékossági szempontokat is figyelembe véve épüljenek.

 

 

Az elmúlt másfél évtizedben az építési előírások jelentős változásokon mentek át, ezért a korábbi minőség korszerűsítésre szorul.

 

 

A homlokzatszigetelés alapjai
Az épületek külső falainak hőszigetelése egyre inkább előtérbe kerül mind az új építésű épületek tervezése, mind a felújítások során. Ennek alapvető oka az energiaköltségek folyamatos emelkedése, illetve az, hogy az új energetikai rendeletben megfogalmazott követelményértékek a határoló szerkezetek hőátbocsátása szempontjából jóval szigorúbbak az eddig ismert és alkalmazott szabályoknál. A külső falak hőszigetelését leggyakrabban homlokzati hőszigetelő rendszerrel oldják meg.

Beszéljünk őszintén!
Ha példaként egy B30 típusú falazó elemből épült átlagos méretű családi házat vizsgálunk meg, amelynek nincs homlokzati hőszigetelése, akkor megállapíthatjuk, hogy a tulajdonos évente kb. 40.000 forintot költ az utca fűtésére!
A jelenlegi előírás szerint, amely 2006 óta van érvényben, a külső falszerkezetre vonatkozó hőátbocsátási tényező értéke (U) 0,45 W/m²K. A most érvényben lévő követelmények azonban rövid időn belül felzárkóznak majd az európai normákhoz, melyek szerint a legmagasabb érték 0,30 W/m²K.
A táblázatból jól látható, hogy a plusz hőszigetelés igen rövid idő – 3-4 év – alatt megtérül! Egy jó minőségű anyagokból, jól kivitelezett homlokzati hőszigetelő rendszer 25-30 évig is szolgálja a ház lakóit.

És még valami…
Magyarország teljes energiafelhasználásának közel 25 százalékát fűtésre fordítjuk. Közös érdekünk tehát, hogy épületeink kellő mértékű hőszigetelésével csökkentsük energiafelhasználásunkat és a káros anyagok légtérbe való jutását, mert ezzel hozzájárulunk környezetünk megóvásához. Az átgondolt cselekvés nem csupán gazdasági kérdés, a vastag hőszigeteléssel a következő nemzedékek javára fektetünk be.

A hőszigetelő rendszerek alkalmazása számos előnnyel jár:

  • a falazatok hőszigetelése optimálisan javítható, a magas értékű szigetelés a fűtési költségek jelentős mértékű megtakarítását eredményezi,*az épületek belső klímája kedvezően változik, télen melegebb, nyáron hűvösebb lesz,*megszűnnek az oly gyakori épületfizikai károsodásokhoz (pl. páralecsapódás, penészesedés) vezető okok.
  • A szigetelés vastagságának növelésével a fenti előnyök – különösen a fűtési költségek csökkenése – mérhetően, egyre jelentősebben jelentkeznek.


    Hozzászólások

    0
      0
      Az Ön Kosara
      Your cart is emptyReturn to Shop