Bizonyára sokunk számára mindennapos dolog reggelente készülődés közben egymásba ütközni a fürdőszobában, olykor kisebb torlódást is okozva. Különösen a nagyobb családok részére kényelmes megoldás tehát a dupla mosdó, ahol egyszerre többen is tisztálkodhatnak, két személy tud kényelmesen fogat mosni, hajat szárítani, sminkelni.
Egy közepes méretű fürdőszobába játszva elfér egy dupla mosdó, ami 120 vagy 130 cm széles és 50 cm mély, és általában minimalista formát ölt, azaz külső íve szögletes. A mosdó alá természetesen kötelező a mosdóbútor (eltakarja a lefolyót, és hasznos térkihasználást nyújt), amely általában kihúzható. Praktikus, ha ezek is kétfelé tagolódnak, külön kihúzhatók, nem zavarva a másikat. Nem mellékes a bútoron lévő pánt, vasalat, teleszkóp, érdemes a gyártóknak és a fogyasztóknak is megfizetni a minőséget a hosszú élettartam érdekében.
A párhuzamos készülődés előnye mellett a dupla mosdós fürdőszobabútorok másik pozitív tulajdonsága, hogy a nagy rakodótérnek köszönhetően rengeteg dolgot eltüntethetünk benne. Kozmetikumokat, mosószert, öblítőt, hajszárítót, fogkefét, fésűt, akár babajátékokat, mint nélkülözhetetlen tartozékokat. A hölgyeknek javasolt, hogy minél több kihúzható fiókos bútort válasszanak a sok-sok apró kis dolognak, számukra ajánlott például a RAVAK Classic dupla mosdója a plusz kis fiókjai.
Egy mosdó és bútor általában egy termékcsalád része, tehát a második fürdőszobába, toalettbe célszerű hasonló dizájnnal rendelkezőt választani, ennek a Ravak igazán mestere, sok designstúdió tervezett számukra akár a kád formáját is leképező mosdót és fürdőszobabútort.
A bútorok több színben kaphatók, ízlés szerint válogatva. A mosdók anyaga az utóbbi idők trendje alapján már egyre inkább öntött műmárvány, egyedibb formákat, élesebb éleket, íveket lehet belőle formázni, mint a kerámiából. Dupla mosdót kialakíthatunk úgy is, hogy két egyforma mosdót egymástól nem messze rögzítünk.
Mivel a fürdőszoba párás, vizes környezet, nem mindegy, hogy a bútorok anyaga miből készül, hogyan kezelték. Frontjuk általában lakkozott felület a nagy igénybevétel miatt, a váza pedig többnyire bútorlap, célszerű azonban, ha impregnált, mert a párás környezetben nem dagad, nem deformálódni az idők folyamán.
A bútorok többnyire egy akasztóval falra szereltek, és a bútorra fekszik fel a mosdó, amelyet a fali oldalon színtelen, vagy fehér szilikonnal húznak ki – így szigetel is és rögzül is. Nagyobb bútorok esetén általában opcionálisan kapható lábakkal stabilizálható a fali rögzítés. Némely bútor persze eltér ettől, és eleve lábakkal készül, esetleg íves vagy egyedi formájú bútorra állított mosdó.
A dupla mosdó hasonlóan okos megoldás, mint a sarokülő és aszimmetrikus kád (esetleg behajtható kádparavánnal, hogy zuhanyozni is lehessen benne), a vízlepergetős üvegfelület, a zuhanyülőke, a biztonságos fürdőszobai világítás, vagy a termosztátos csaptelep. Ezek az apró kis finomságok mind-mind kifizetődőek, mert általuk kényelmesebb és biztonságosabb lesz a fürdőszoba. Mert minden nap a fürdőszobában kezdődik, és végződik, ne rontsuk hát el!
{gallery}images/stories/aktualis/2012_09/ravak{/gallery}
Hozzászólások