A településekről alkotott belső és külső képek alapvető fontosságúak a fejlesztés tervezésében és megvalósításában, az ehhez szükséges együttműködések, partnerségek kialakításában, nem csak a fizikai valóság, hanem a nem látható összetevők tekintetében is.
Milyen összetevők befolyásolják ezeket a képeket? Hogyan hozható létre összehangolt, széles körben ismert és elismert település imázs? Melyek az önkormányzat közvetlen eszközei, és hogyan késztetheti potenciális partnereit – lakosokat, gazdasági szereplőket, civil szervezeteket, más állami, vagy önkormányzati szereplőket – a koordinált cselekvésben való részvételre?
Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ a 2011. május 12-13-án, Makón megrendezésre kerülő Országos Hild János Urbanisztikai Konferencia, amely a Hild János-díjas városok lassan hagyományos találkozóhelyeként bőséges teret nyit a jó példák bemutatására és megismerésére, a tapasztalatok kicserélésére, az önkormányzati vezetők egymás közötti, és a szakterület legkiválóbb szakembereivel való eszmecseréjére, egy a közelmúltban éppen a városfejlesztés és a város imázs összehangolt megvalósításáért Hild-díjban részesült középvárosban.
Hozzászólások