Meghosszabbított határidő

Az építőanyag gyártók összefogásával életre hívott Várépítő Pályázaton számos olyan termékre lehet pályázni, amelyekre az önkormányzati kezelésben lévő gyermekintézmények és műemlékeknek állagmegóvási vagy felújítási munkájuk során nagy szükségük lehet (színes vakolatok, hőszigetelő rendszerek, kerámia tetőcserepek, tetőfóliák, ereszcsatorna, zajfogó kerítések, fűtési rendszerek és vízelvezető termékek stb.).

 

A meghosszabbított beadási határidő 2011. április 22. péntek 12 óra, ez idő alatt pályázhatnak gyermekintézmények és műemlékek fenntartói a 16 millió Ft értékű építőanyagra, továbbá a Jövőkuckó 500 000 Ft készpénzére. Az április végi beadási határidő után, a feltételek kielégítése esetén akár már idén nyáron elkezdődhetnek a munkálatok az elnyert termék segítségével.

A pályázatról további információ kérhető a kiíró, a Build-Communication Kft. elérhetőségein T: (23) 611-028, info@varepitopalyazat.hu, www.varepitopalyazat.hu, valamint az április 5-10. között megrendezésre kerülő Construma Nemzetközi Építőipari Szakkiállítás, A pavilonjában, a Várépítő Pályázat információs pultjánál.

Ki indulhat a Várépítő Pályázaton?

A Várépítő Pályázaton azon intézmények, önkormányzatok, műemlékek tulajdonosai, kezelői indulhatnak, akik 2011. évben beruházási tevékenységre készülnek, és annak megvalósításához szükségük van a felajánló cégek által rendelkezésre bocsátott termékekre.

A gyermekintézményi kategóriában olyan oktatási, egészségügyi, kulturális vagy egyéb intézmények, alapítványok és szervezetek indulhatnak, amelyek tevékenysége szoros kapcsolatban van a gyermekek képzésével, nevelésével, szabadidős tevékenységével, gyógyításával vagy rehabilitációjával. A műemlék-felújításra szánt támogatásra azok a Magyarországon működő szervezetek és önkormányzatok pályázhatnak, amelyek tulajdonában, felügyeletében vagy kezelésében olyan országos védettségű műemléképületek vannak, amelyeken az adott évben felújítási munkálatokat kezdenek.

Döntési határidő: 2011. május 27.
Értesítési határidő: 2011. június 10-ig.

A cégektől független zsűri dönt

A termékek odaítélésén dogozó zsűri munkáját a cégektől független neves közéleti személyiségek látják el. Mindkét kategóriában a zsűri elnöke Vadász György, Kossuth és Ybl-díjas építész. A gyermekintézményi zsűri tagjai Dr. Zongor Gábor, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének főtitkára, Nagy-Kálózy Eszter, színművésznő és Tóth Balázs, építészmérnök, ÉMI Nonprofit Kft. Anyagtudományi Divíziója munkatársa.

A műemléki zsűri tagjai Ráday Mihály, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke, Kossuth díjas alkotó, Winkler Gábor, Pápa Város főépítésze, Nagy-Kálózy Eszter, színművésznő és Tóth Balázs, építészmérnök, ÉMI Nonprofit Kft. Anyagtudományi Divíziója munkatársa.
A pályázat filozófiáját illetően álljanak itt a zsűri egyik tagja, Tóth Balázs, építészmérnök, ÉMI Nonprofit Kft. Anyagtudományi Divíziója munkatársának szavai:

„Az, hogy nagyon nagy szükség van a segítségre, az senki előtt nem kétséges. Az azonban örömteli meglepetéssel szolgált, hogy milyen sokan készek a segítségnyújtásra. Természetesen az építőanyagokat biztosító cégeknek is származik előnyük a pályázatból, de ez így is van rendjén, a gazdaság működésén alapuló társadalomban élünk.

Van igény, van jó szándék, és mint látjuk még felajánlható anyag is rendelkezésre áll. Ennek a háromnak az összehozása az igazán nagy feladat és ezért tiszteletteljes köszönet illeti a szervezőket.

Abban a szerencsében és megtiszteltetésben volt részem, hogy hosszú éveken át részt vehettem az előd pályázat „zsűrijében”. El lehet képzelni, hogy már az mekkora élmény volt, hogy napokon át együtt ülhettem a gyermeklélek igazi ismerőjével, Janikovszky Évával; a nem csak szép, de hihetetlenül érzékeny-ráérző Nagy-Kálózy Eszterrel; a mindig dörmögő, de a támogatandó értékekre csukott szemmel is rámutató Ráday Mihállyal; sajnos csak rövid ideig a kiváló építésszel, Török Ferenccel; a bohókásan lényeglátó és folyamatosan szeretetet sugárzó Vadász Györggyel és a finom lelkű és ízlésű talpig úriember építésszel, Winkler Gáborral. A többiektől ezúton kérem megbocsátásukat, hogy most nem neveztem meg őket.

Nem lehet megfeledkezni Vészabó Noémi felajánlásairól, gyönyörű festményeiről, amelyek azóta jó pár iskola, óvoda és egyéb gyermekintézmény falait díszítik.

Mindig kerestük a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó intézményeket, különösképpen a roma gyerekek iskoláit, óvodáit, ugyanígy a sérült vagy elesett emberek mentsvárait, a gyógyító intézeteket, leányanyaotthonokat.

Mai napig megható visszagondolni arra az anyaotthonra, amelyik reménytelennek látva az építkezést, már majdnem feladta terveit, ám a pályázat kicsiny segítsége visszaadta a hitüket és meglódította a szervezést, építkezést. Megépült a ház és jó pár segítségre szoruló édesanya és gyermeke átmeneti otthonává válhatott.

Az én emlékezetemben legjobban megmaradt és számomra az egész Várépítő pályázat lényegét, célját és jelentőségét az a falusi iskola példázza legjobban, amely néhány tízezer forintra pályázott azzal a céllal, hogy új vizesblokkot építsenek, mert akkor csak pottyantós budijuk volt, és az is a forgalmas közút túloldalán.

A több kormányzat alatt futó pályázat zsűrijében mindig részt vett az aktuális elnevezésű, oktatással foglalkozó minisztérium magas szintű képviselője. Örök tanulságul szolgál, hogy az államtitkár urak – mindkét oldalon – olyan érzékeny és szimpatikus emberek voltak, akik a jó érdekében kormánytól és pártállástól függetlenül mellénk álltak, eljöttek és segítettek.

Mert segíteni jó.


Hozzászólások

0
    0
    Az Ön Kosara
    Your cart is emptyReturn to Shop