Cegléd több, mint gondolná...

Cegléd több, mint gondolná...

FaceBook  Twitter  rjon neknk!

Városunk több, mint gondolná...

cegledtobb 720


Városunk több, mint gondolná...

 • olyan természeti kincsünk van, mint a termálvíz, amelyre 17 csúszdás gyógy- és szabadidő centrum és 4 csillagos szálloda épült;
 • különleges, egyedülálló gyűjteményeink vannak, mint a Kossuth Múzeum, Dobmúzeum, Mózes Öntöttvaskályha gyűjtemény, Sporttörténeti gyűjtemény, Régi Idők Tárháza;
 • büszkék vagyunk épített emlékeinkre: a Református Nagytemplom Európa legnagyobb református kupolatemploma, Szent Kereszt Plébániatemplom, Evangélikus templom, benne hazánk első orgonája (J. S. Bach orgonájának mintájára épült), a világdíjas Magyarok Nagyasszonya Kápolna, zsinagóga;
 • nagy történelmi hagyományokkal rendelkezünk: felkerült az UNESCO Szellemi és Kulturális Örökség Jegyzékébe is a Kossuth- Kultusz, Turini Százas Küldöttség;
 • nagy városi rendezvényeink, fesztiváljaink vannak, mint Városalapítók Napi Forgatag és Utcazene Fesztivál (2016. április 29-május 1.) Nemzetközi Dobos- és Ütős Gála (2016. május 7.), Pünkösdi Nyitott Pince Nap (2016. május 15.), VIII. Ceglédi Bor-és Laskafesztivál
  – III. Ceglédi Vágta (2016. június 17-19.) A júniusi rendezvényen megismerhetjük a ceglédi laska elkészítését, megkóstolhatjuk a főzőverseny legjobb egyedi receptjei alapján készült ételeket, a kellemes hangulatról könnyűzenei koncert gondoskodik. A Nemzeti Vágta egyik előfutama a Ceglédi Vágta, amely nemcsak lóverseny, hanem a lovas hagyományok és a magyar városok és falvak ünnepe. Kossuth Toborzó Hagyományorzo Fesztivál (2016. szept. 23-25.) A program kapcsolódik a Kossuth-Kultuszhoz, Kossuth ceglédi toborzó beszédének emlékéhez. A katonai hagyományőrzés mellett lesz Huszár Fesztivál, Kossuth-szakáll mustra is.
  Adventi ünnepségsorozat (2016. november 27 – december 23.)
 • különleges természeti kincsek, bemutatóhelyek találhatók nálunk: Gerje-patak, Csíkos-szél, benne a kizárólag itt élő pókbangó virág, Kék Tenger levendulasziget, Rákóczi úti ostorfás történelmi fasor;
 • folytatja a jazz hagyományait ma élő művészekkel, és gimnáziumi leánykarunk is sikeres;
 • aktív sportolásra alkalmas létesítményekkel is rendelkezünk: uszoda, lovarda, kalandpark, gokart pálya.
 • www.iranycegled.hu


Ceglédi Gyógyfürdő és Szabadidőközpont
Mert egy kis lazítás mindenkinek kell!


5
Egészség, szórakozás, pihenés, sok – sok vidámság… Csak néhány ok, amiért érdemes a Ceglédi Gyógy-és Strandfürdőbe ellátogatni. A fürdő 10 kül- és beltéri medencéjével, azaz gyógymedencékkel, látványmedencékkel, gyermek- és úszómedencével várja a gyógyulni, fürdőzni és pihenni vágyókat. Az extrémebb kikapcsolódást kedvelők egy különleges élménnyel gazdagodhatnak a 17 csúszdás Aqua Centrumban, ahol kicsik és nagyok is találhatnak maguknak szórakozási lehetoséget. Alapmotívuma egy középkori vár hangulatát idézi, mesés, játékos elemekkel. A legvakmerőbbek a kamikaze, a feketelyuk. illetve a hagyma csúszdán tehetik próbára bátorságukat. Az Aqua Centrum extrém ajánlata az ingacsúszda, amely Magyarországon igazi ritkaság, mindenképpen ki kell próbálni! Hosszabb időt is eltölthetünk a fürdőkomplexumban, a mindössze 400 méterre található apartmanparkban és kempingben a szállásdíjak a gyógy-és strandfürdő korlátlan használatát is tartalmazzák.

CEGLÉDI GYÓGYFÜRDŐ ÉS SZABADIDŐKÖZPONT
2700 Cegléd, Fürdő út 27-29., Tel.: 53/505 000
facebook/cegleditermal, www.cegledfurdo.huHotel Aquarell****, Cegléd legszebb szállodája
Több, mint wellness hotel!


hotel aquarell
A szálloda a termálfürdő közvetlen közelében található, egyes részüknél a híres ceglédi gyógyvíz a fürdőszobában is elérhető. A hotel visszafogottan elegáns, ötvözi a magas színvonalú szolgáltatásokat a személyzet vendégszeretetével. Ennek köszönhetően párok, kis- és nagycsaládok, gyógyulást és regenerálódást kereső látogatók és céges csoportok egyaránt visszatérő vendégeknek számítanak. A hivatalosan is gyermekbarát szálláshelynek minősített hotel a családokat gyerekprogramok egész tárházával várja MóKaland gyerekbirodalmában. Az itt dolgozó óvónők magasan képzett szakemberek, akik tudják, hogyan lehet lekötni a különböző korosztályban lévő, energikus és fantasztikusan mozgékony kicsiket meseolvasással, csoportos foglalkozásokkal, vízi programokkal. Változatos élménymedencék, lazító pezsgőfürdok, szaunák, maszszázsszolgáltatások, relaxációs kádfürdők kínálnak igazi wellness életérzést a vendégeknek. De a Hotel Aquarell**** nemcsak wellness hotel, hanem konferencia- és gyógyszálloda is. Fedezze fel Ön is!

HOTEL AQUARELL**** CEGLÉD
2700 Cegléd, Fürdő út 24. Tel.: 53/510 900
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , www.aquarellhotel.hu

 


Cikkek
& ÉrdekessÉgek

Átadták a Nemzeti Táncszínházat

Az évek óta tartó nagyszabású kulturális beruházásokkal Budapest immár Európa egyik kulturális ékkövévé vált, és hol van még a sor vége – Operaház, Nemzeti Múzeum kertje, Liget Projekt. A Millenáris Parkban most átadott Nemzeti Táncszínház nemcsak a magyar táncszakma számára jelent mérföldkövet, befogadó otthona lesz a teljes hazai és nemzetközi táncművészetnek. Az évek óta tartó nagyszabású kulturális beruházásokkal Budapest immár Európa egyik kulturális ékkövévé vált, és hol van még a sor vége – Operaház, Nemzeti Múzeum kertje, Liget Projekt. A Millenáris Parkban most átadott Nemzeti Táncszínház nemcsak a magyar táncszakma számára jelent mérföldkövet, befogadó otthona lesz a teljes hazai és nemzetközi táncművészetnek. A Nemzeti Táncszínház a hazai táncszíntér legfontosabb központjaként 2001 óta szolgálja a magyar kultúrát, befogadó színházként az intézmény közel negyven magyar, professzionális társulattal dolgozik együtt. A néptáncon át a klasszikus balettig, a társas tánctól a kortárs táncon keresztül az interaktív gyermekelőadásokig, műfaji sokszínűséggel kívánja fenntartani a táncszínházba járó közönség érdeklődését. Évente közel 300 előadást mutatnak be, hazai előadásaik éves nézőszáma megközelíti a százezer főt. A közel hétezer négyzetméteres Nemzeti Táncszínházat ZDA Zoboki Építésziroda tervei alapján a Millenáris Park E épületében, a volt GANZ művek egykori ipari épületéből alakították ki, új főhomlokzattal és előcsarnokkal. A beruházás munkái 2014-ben kezdődtek, a kivitelezésre kiírt legjobb pályázatot a ZÁÉV Építőipari Zrt. nyújtotta be. A beruházás összköltsége 4.6 milliárd forint volt. A beruházás során létrehoztak egy 368 főt befogadó nagytermet, 120 fős kistermet, két próbatermet, kamaratermet, valamint a hozzá kapcsolódó kiszolgáló helyiségeket és öltözőket. Az épületben helyet kapott még egy hangstúdió is, és egy szezontól függetlenül folyamatosan nyitva tartó kávézó. A napjaink legmodernebb technikai elvárásainak megfelelő, kifejezetten táncelőadásokra tervezett épület nagytermében speciális színpadot és mobil nézőteret alakítottak ki, Red Dot Design-díjas székekkel. A tervezők célja kettős volt: egyrészt kiemelni a meglévő ipari műemléképület erényeit, másrészt úgy alakítani át a teret, hogy az megfeleljen a táncszakma szerteágazó jelenlegi és jövőbeli igényeinek is. Az egybefüggő, pillérek nélküli előcsarnok felett kapott helyet a térben lebegő kisterem. A különleges mérnöki megoldásnak köszönhetően a terem csonka kúpként lóg be az előcsarnok fölé: a termet tartó 1500 tonnás vasbeton szerkezethez közel 200 tonna betonacélt építettek be, a tartók geometriáját finoman lekövető fa-álmennyezet pedig 13 ezer darab faelem felhasználásával készült. Fotó forrása: Hlinka Zsolt {igallery id=4799|cid=1011|pid=1|type=category|children=0|showmenu=0|tags=|limit=0}

A Közlekedési Múzeum új épülete

A Közlekedési Múzeum új helyszínén, a kőbányai volt Északi Járműjavítóban hirdették ki a nemzetközi építészeti tervpályázat eredményét, amelyre 13 magyar és külföldi pályamű érkezett, és az első díjat a világhírű amerikai Diller Scofidio + Renfro építésziroda "komplex, a terület ipari örökségét izgalmasan ellenpontozó, korszerű kiállítótereket és magas minőségű szabadtereket létrehozó" terve nyerte el. A Közlekedési Múzeum új helyszínén, a kőbányai volt Északi Járműjavítóban hirdették ki a nemzetközi építészeti tervpályázat eredményét, amelyre 13 magyar és külföldi pályamű érkezett, és az első díjat a világhírű amerikai Diller Scofidio + Renfro építésziroda "komplex, a terület ipari örökségét izgalmasan ellenpontozó, korszerű kiállítótereket és magas minőségű szabadtereket létrehozó" terve nyerte el. A kormány döntése értelmében a Közlekedési Múzeum régi városligeti épülete újjáépítését követően a Magyar Innováció Házának ad majd otthont, az ország egyik leglátogatottabb múzeumának számító Közlekedési Múzeum új épületét pedig a volt Északi Járműjavító Dízelcsarnokának bővítésével hozzák létre. A terület közvetlenül kapcsolódik az egykori járműjavító úgynevezett Eiffel-csarnokában már épülő Opera Műhelyházhoz. E két beruházás együttesen Budapest legnagyobb barnamezős kulturális városfejlesztése, amely a mintegy hét hektáron megvalósuló programjával alapvetően változtatja meg a Kőbánya és a belváros közötti jelenlegi rozsdaövezetet, és néhány év alatt új közösségi és kulturális központtá alakul át. A legkorszerűbb kiállítástechnológiával újjáépített üzemcsarnok különleges helytörténeti és építészeti emlék marad, ám ezzel a funkcióváltással véglegesen bekapcsolódik a főváros vérkeringésébe és Budapestet a nemzetközi múzeumi élet élvonalába helyezi. A pozitív változás a környező városrészek felértékelődését is magával hozza, ami hosszú távon előmozdíthatja Kőbánya egészének megújulását. További fontos cél volt, hogy a múzeum ne csak a családoknak szóljon, hanem szakértőknek is - jegyezte meg. Kristin Feireiss azt mondta: a nyertes pályamű egy olyan kiemelkedő alkotás, amely egyesíti egyetlen épületkomplexumon belül a történelmet, a jelent és a jövőt. A szintén zsűritag Pieter Jonckers, a belga nemzeti vasúti múzeum igazgatója úgy fogalmazott: a nyertes terv lenyűgözte őket, "bátorságot mutatott, nyíltságot, ambíciót, becsvágyat, valamint vízióval is rendelkezett". Budapest, Magyarország és a világ megérdemli ezt a múzeumot, amely "elképesztő, lélegzetelállító hely lesz" - jelentette ki. Képek forrása: Diller Scofidio {igallery id=4799|cid=1016|pid=1|type=category|children=0|showmenu=0|tags=|limit=0}

Miért lelkesedünk 2019-ben?

Az Ambiente trend előrejelzéseit évről évre világméretű kutatások előzik meg. Az enteriőr dizájn fejlődését e trendek felismerése, a színek, stílusok, anyagok és az ezekhez társuló érzetek meghatározása nagyban befolyásolja. Mi ezért látogattunk el idén is a frankfurti Ambiente 2019 kiállításra. Az Ambiente trend előrejelzéseit évről évre világméretű kutatások előzik meg. Az enteriőr dizájn fejlődését e trendek felismerése, a színek, stílusok, anyagok és az ezekhez társuló érzetek meghatározása nagyban befolyásolja. Mi ezért látogattunk el idén is a frankfurti Ambiente 2019 kiállításra. Napról napra szaklapok, dizájnerek és influencerek kínálnak egyedi és a szüntelen megújulás szükségességét hirdető megoldásokat egy-egy felmerülő kérdésben. Egyre erőteljesebb azonban az a réteg, aki pontos célját megfogalmazva nyugalmat és tudatosságot keres a viszonylag gyorsan változó enteriőrtrendek között. 2019-ben azonban az Ambiente dizájner kutatói szerint létezik egy közös nevező, amely a fenntarthatóság – természetközeliség – újrahasznosíthatóság metatrendje lesz. Az Ambiente 2019 három nagyon fontos kategóriára osztott trendjei elsősorban azt mutatták be, hogy a közös nevezővel létrehozott eredmények milyen attraktívak és változatosak lehetnek. 1. Ízléses rezidencia A tökéletes szaktudással, kifogástalan kivitelezéssel, gazdag színekkel, érzéki anyagokkal, tiszta vonalakkal és tökéletes arányokkal létrehozott nyugodt, időtlen elegancia trendje. A kiválasztott kedvenc darabok egyszeri alkotások, pontos célok mentén készültek.Minden kifinomult, elegáns, árnyalt, érzéki, ugyanokkor nem szokványos. A legtöbbet használt anyagok a nemes fák, a bőr, abouclé, a bársony, a velúr és a porcelán. Felületekben pedig a színes üveg, a dombornyomott, csiszolt, strukturáltfa és fémfelületek kapnak központi szerepet. 2. Csendes, nyugodt környezet Természetes, diszkrét, puha, lágy, szemlélődésre hívó, nyugtató enteriőr. Egyszerűen szép környezet, ahol a természetes, egyszerű, egyben hasznos termékek kielégítik a nyugalomra és az őszinteségre vágyók igényeit,a lágy színek pedig hozzájárulnak a stresszmentesített otthonhoz. Az anyagok és a kreativitás tiszteletben tartása mind a tervezés, mind a gyártás során nagy jelentőséggel bír.A természetes alapanyagokatkísérleti modern és hagyományos kézműves technikákkal kombináltan dolgozzák fel. Az enteriőr jellemző textíliái a gyapjú, a selyem, a kender és a vászon, valamint a fa, kő, szalma, agyag és kerámia gyakran az újrahasznosítás eredményei. A környezet fenntartható, innovatív, egyszerű és őszinte.   3. Örömteli enteriőr A stylingnak ezekben az enteriőrökben óriási a szerepe: mint önkifejezés merész színkombinációkkal és a véletlenszerű felfedezés varázsával alkot. A homogenitásnak, egységességnek itt nincs esélye. A dolgok rendezetlen módon keverednek, és játékosan a változatosságot ünneplik kompromisszumtól mentesen és örömtelin. Minden színes, vidám, élénk, gondtalan, merész, kicsit őrült, játékos és spontán. A minták keveréke ugyanolyan szokatlan, mint az anyagok sokfélesége: a botanikai motívumok, a geometriai és a túlméretezett figurák, a vintage nyomatok, illusztratív kárpitok és az innovatívan újrahasznosított műanyagok frissítő és meglepő módon párosulnak.A környezet kreatív, sokoldalú, nem szokványos, illusztrált, virágos, mintás és élénk. Japanstyle szekció Külön figyelemre méltó volt a kiállítás Japanstyle szekciója, amely szokatlan anyagkombinációival, felületeivel szerkesztőségünket levette a lábáról! A japán kultúrából idén bőven töltekezhetett a közönség. Színekben az algaszínek (norizöld), a cseresznyevirág, a cseresznyefa vörösesbarna árnyalatai, az alumíniumszürke, a szénfekete, a yamabuki sárga és a khaki szilvaszín, felületekben a nori alga felületéhez hasonló préselt, fémesen csillogó tört felületek – különösen alumíniumból és papírból – hódítottak és vonultak végig a különböző szekciókon. A kiállítás kiemelt partnere India volt, akik egyedi kézműves technikáikkal készített textiljeikkel, fém és fonott áruival vonzották a látogatókat. A Mi Otthonunk kedvenc dizájnere Pravinsinh Solanki indiai formatervező volt, aki kézműves, ragasztás és illesztés nélküli fából faragott és hasított vállfáival lenyűgözött bennünket! Élmény volt a madarak inspirálta remekműveket kézbe vennünk!   {igallery id=4799|cid=1013|pid=1|type=category|children=0|showmenu=0|tags=|limit=0}